{module_contentholder, name="wrz15_U94682_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="wrz15_U94683_BP_infinity"}

ZIEMOWIT ZIEMKIEWICZ

22 WRZ 12:30

Od 4 stycznia policjant będzie mógł przyznać maksymalnie 10 pkt karnych!

Poza tym zniknie kurs redukujący 6 punktów karnych. Teraz za jednym razem będzie można zlikwidować wszystkie punkty, ale kurs będzie trwał nie 6 godzin, a całe 4 dni. Jeżeli kierowca znów uzbiera 24 punkty, będzie musiał zaczynać zdobywanie uprawnień od początku.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego przechodzą istny najazd kierowców chcących skorzystać ze szkolenia redukującego punkty karne. Tak duże zainteresowanie spowodowane jest tym, że od 4 stycznia przyszłego roku WORD-y nie będą mogły przeprowadzać tego typu szkoleń. Zniknie bezpowrotnie obecna możliwość redukcji punktów karnych. Tymczasem aktualnie każdy kierowca, który posiada prawo jazdy od roku, może zmniejszyć liczbę posiadanych punktów o 6 i to dwa razy do roku. Wystarczy tylko, że uda się do najbliższego WORDu, zapłaci 300 zł i weźmie udział w 6 godzinnych kursie. Gotowe.

Od przyszłego roku kierowcy, którzy uzbierają 24 punkty, automatycznie stracą prawo jazdy. Pociesza jednak fakt, że zamiast ponownie zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny, kierowca będzie musiał odbyć szkolenie w WORD. Nie będzie to jednak takie samo szkolenie jak obecnie. Nowy kurs będzie trwał 4 dni, po 7 godzin dziennie. Cena 28 godzinnego szkolenia będzie również wyższa i wyniesie 500 zł. Liczba punktów karnych zebranych przez kierowców do czasu wprowadzenia nowych przepisów pozostanie bez zmian.

Kierowcy, który odbędą nowe szkolenie, wyzerują sobie wszystkie punkty karne. Z czystą kartą, każdy z kursantów rozpocznie 5 letni okres próby. Jeśli ponownie w przeciągu tych pięciu lat uzbiera 24 punkty karne, straci uprawnienia. Tym razem będzie musiał zdawać wszystko od zera. Nie wystarczy zaliczenie samego testu oraz zdanie placu manewrowego. „Recydywista” będzie musiał odbyć ponowny kurs w szkole nauki jazdy i tak jak każdy nowy kierowca przejść egzamin w WORD.

Wraz ze zmianą w zakresie szkoleń obniżających punkty karne, 4 stycznia wchodzi w życie nowość, która niejednego ucieszy. Od nowego roku Policja nie będzie miała prawa sumować punktów karnych ze wszystkich wykroczeń. Nie będzie tak jak obecnie, że podczas jednego rajdu przez miasto pirat drogowy mógł uzbierać tyle punktów, że w jednej chwili tracił uprawnienia. Po zmianach policjant będzie mógł wpisać na nasze konto maksymalnie 10 punktów karnych.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

 

fot. policja.pl

ZOBACZ TAKŻE

comments powered by Disqus