PIOTR Z. MAREK

7 WRZ 14:45

Policja ma nowe, nieoznakowane radiowozy o mocy ok. 300 KM!

Na wyposażeniu polskich policjantów pojawiło się BMW serii 5 oraz Mitsubishi Lancer Evolution X. Funkcjonariusze ostatnio zabrali oba auta na Tor Kielce, gdzie szlifowali swoje umiejętności pod okiem specjalistów ze Szkoły Jazdy Subaru.

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Czym jeździ polska policja? Na pewno od razu do głowy przyjdzie wam Kia Cee’d oraz wszelakiej maści Ople, od Vectry po najnowsze Insignie, nierzadko z mocnymi i turbooładowanymi silnikami pod maską. Mało kto spodziewał się jednak, że na wyposażeniu naszej policji jest m.in. BMW serii 5 (E60), a także Mitsubishi Lancer Evolution X.

Policja wprawdzie nie pochwaliła się tym całkiem oficjalnie, ale wysłała 120 swoich funkcjonariuszy na Tor Wyścigowy Kielce na specjalne szkolenie przeprowadzone pod okiem specjalistów ze Szkoły Jazdy Subaru. Policjanci uczyli się tam prowadzenia szybkich samochodów w bezpieczny sposób, co z pewnością przyda się im podczas ścigania piratów drogowych, których tak mocno ostatnio zwalczają.

Niestety na temat radiowozów nie ma żadnych potwierdzonych informacji. Nieoficjalnie natomiast wiadomo, że pod maską BMW serii 5 pracuje 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik Diesla o mocy 235 lub 286 KM. Tymczasem pod maską Evo znajduje się 2-litrowy, turbooładowany silnik benzynowy o mocy minimum 295 KM, lub nawet 330 KM. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo Evo nawet w najsłabszej wersji osiąga 100 km/h w czasie 5,4 sekundy.

{module_contentholder, name="wrz14_U70"} {module_contentholder, name="wrz14_U71"} {module_contentholder, name="wrz14_U76772"} {module_contentholder, name="wrz14_U88"}

ZOBACZ TAKŻE

comments powered by Disqus