{module_contentholder, name="sty16_U94683_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="sty16_U94682_BP_infinity"}

ZIEMOWIT ZIEMKIEWICZ

4 STY 19:00

Uruchomiono 20 punktów monitorujących przejazd na czerwonym świetle!

Nowa aparatura nie jest w żaden sposób oznakowana. Czerwone światło najczęściej ignorują kierowcy w Markach, Jabłonnej i Komornikach. Złamanie przepisów oznacza 500 zł mandatu i 6 pkt karnych, a w ponad miesiąc wystawiono już ponad 10 000 mandatów.

Generalny Inspektorat Transportu Drogowego ma nową broń na piratów drogowych. Od ponad miesiąca działa system monitorujący wjazd na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. System działa w ramach Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). Do dzisiaj uruchomiono 20 urządzeń, które bez ostrzeżenia rejestrują zachowania kierowców niezgodne z przepisami. W przeciwieństwie do fotoradarów, w miejscach monitorowanych przez system kamer nie ma tablic informujących o tym fakcie.

Efekt jest taki, że w miesiąc GITD wykrył 10 tys. wykroczeń, za które grozi mandat karny w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych. Pierwsza trójka miejsc, które są na szczycie tabeli to: podwarszawskie miejscowości Jabłonna, Marki i Komorniki. Jak można łatwo obliczyć, skarb państwa wzbogaci się na nowym systemie o 5 mln zł w przeciągu niepełnego miesiąca. Po prawej znajduje się lista 20 punktów, w których zainstalowano kamery monitorujące przejazd na czerwonym świetle.

Od 2012 roku na Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym wydaliśmy ponad 188 mln zł, z czego ponad 160 mln zł pochodzi z dofinansowania UE. Za te pieniądze zakupiono także 400 fotoradarów stacjonarnych, 29 odcinkowych systemów pomiaru prędkości, 29 mobilnych fotoradarów w samochodach, 65 aut technicznych CANARD oraz 8 urządzeń do pomiarów natężenia ruchu. Ponadto kupiono, wyremontowano i wyposażono budynek w którym mieści się siedziba CANARD.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

 

comments powered by Disqus

ZOBACZ TAKŻE