{module_contentholder, name="sty16_U94683_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="sty16_U94682_BP_infinity"}

PIOTR LISOWSKI

5 STY 18:00

Odcinkowy pomiar prędkości działa tylko w 4 punktach!

Do końca grudnia 2015 roku system miał działać w 29 punktach, ale tak się nie stało. Powód – brak prądu. Mimo to 4 działające punkty zarejestrowały dotąd ponad 2000 wykroczeń. Niestety GITD nie informuje na bieżąco w jakiej kolejności uruchamia kolejne punkty pomiarowe.

Odcinkowy Pomiar Prędkości miał zostać w pełni uruchomiony do końca 2015 roku. Okazuje się jednak, że dotąd włączono jedynie 4 takie punkty w Polsce. Pozostałe 25 wciąż nie działa. Start systemu przekładany był wielokrotnie. Pierwszą datą był rok… 2013. Potem rok 2014, potem marzec 2015. Teraz okazuje się, że GITD nie udało się wyrobić nawet z terminem 31 grudnia 2015.

Głównym problemem z uruchomieniem odcinkowego pomiaru jest… brak prądu. Wiadomo, że 25 punktów, które wciąż nie działają, mają problemy z jego podłączeniem, dokumentacją oraz z brakiem liczników. Instalacja jest jednak obecna, punkty są oznakowane, więc kierowcy i tak zwalniają przed bramkami, z obawy przed mandatem.

Odcinkowy pomiar prędkości był w większości finansowany ze środków UE i miał zostać uruchomiony do końca zeszłego roku. Czy to oznacza, że GITD będzie musiał zwrócić dofinansowanie? Niekoniecznie, bowiem na papierze urządzenia zostały prawidłowo odebrane, a na czas testów kamery podłączono do agregatów prądotwórczych.

Wiadomo także, że 4 działające punkty zarejestrowały dotąd ponad 2000 kierowców, którzy przekroczyli obowiązującą prędkość. Pierwszy z nich łapie kierowców w Łosiowie w woj. opolskim, na drodze nr 94, na który muszą uważać kierowcy podróżujący z Opola do Wrocławia.

Kolejny odcinek to Zwierki-Zabłudów znajduje się w woj. podlaskim, na drodze nr 19, tuż poniżej Białegostoku, w kierunku Bielska Podlaskiego. Na liście jest też Łuszczów, na trasie łączącej Lublin i Łęczną. Kolejna działająca aparatura znajduje się w Karniewie, pomiędzy Ciechanowem, a Makowem Mazowcieckim.

Niestety GITD ani CANARD nie informują na bieżąco o postępach w uruchamianiu kolejnych odcinków pomiarowych. Pod koniec listopada podano tylko komunikat, że odcinkowy pomiar prędkości działa.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

 

 

comments powered by Disqus

ŹRÓDŁA:

RMF24.PL (Odcinkowy pomiar prędkości na "pół gwizdka". Z prawie 30 kamer działają jedynie… cztery)

ZOBACZ TAKŻE