PIOTR Z. MAREK

30 SIE 12:20

Ferrari kontra Deadmau5 i jego 458 Spider zmienione w Nyan Cat Purrari

Kanadyjski artysta dostał pismo od prawników Ferrari, którym nie spodobało się oklejenie samochodu i zmiana znaczków wierzgającego konia na skaczącego kota. By uniknąć problemów Deadmau5 musiał przywrócić samochód do stanu oryginalnego.

Deadmau5, czyli właściwie Joel Thomas Zimmerman, to kanadyjski DJ i producent muzyczny, któremu zdarzało się grać m.in. w Polsce – podczas imprez Selector Festival w Krakowie i Open’er Festival w Gdyni. Artysta znany był także ze swojego zamiłowania do samochodów Ferrari i jest właścicielem modelu 458 Spider. Jednak na pewno nie traktuje śmiertelnie poważnie swojego hobby związanego z motoryzacją.

W ostatnim czasie Deadmau5 zdecydował się zmodyfikować swój samochód i zmienić go w „Nyan Cat Purrari". Auto fabrycznie było w kolorze białym, ale zostało oklejone niebieską folią z wizerunkiem Nyan Cata znajdującym się na boku i na tylnym zderzaku. Ponadto właściciel zdecydował się na usunięcie logotypu marki znajdującego się z przodu i z tyłu pojazdu. Wierzgający koń został zastąpiony kotem i to w niezbyt zgrabnej pozycji.

Okazało się jednak, że zachowanie artysty nie śmieszy ani trochę amerykańskiego oddziału Ferrari. Deadmau5 poinformował przez swojego Twittera, że otrzymał pismo od prawników producenta, którym nie podoba się oklejenie samochodu i żądają jego zdjęcia. Dotyczy to także własnego logotypu Purrari. W przeciwnym przypadku Ferrari zagroziło, że podejmie kroki prawne.

Artysta chcąc uniknąć problemu poinformował, że już przywrócił samochód do stanu oryginalnego, a z auta zniknęły nieszczęsne znaczki w kształcie kota. Deadmau5 od niedawna jest także właścicielem McLarena 650S Spider, a po całej aferze przyznał, że ma kolejne marzenie. Nie jest to już Ferrari, a McLaren P1 GTR.

{module_contentholder, name="sie14_U70" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="sie14_U71" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="sie14_U88" ice:editable="content"}

ZOBACZ TAKŻE

comments powered by Disqus