GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Paweł Bijata

13 paź 16:35

Chcesz mieć szybciej Teslę? Miejsce w kolejce za 4000 USD

Obecnie, aby złożyć zamówienie na Teslę Model 3, trzeba zapłacić 1000 USD zaliczki i uzbroić się w cierpliwość. Odbiór auta nastąpi za 18 miesięcy, chyba że odkupimy miejsce w kolejce, tanio nie jest.

W kolejce po Teslę żadnych taryf ulgowych nie ma - nawet dla rodziny Elona Muska. Ostatnio matka właściciela koncernu pochwaliła się, że przed nią jest jeszcze około 300 tys. osób i nadal "trójki" nie posiada.

Natomiast Tesla podała mało optymistyczne dane dotyczące produkcji modelu 3. Przez kwartał powstało tylko 220 egzemplarzy modelu, który od początku jest skierowany na masowy rynek i dzięki relatywnie niskiej cenie - 35 tys. USD budzi bardzo duże zainteresowanie. Firma podała też, że dopiero od grudnia produkcja ma osiągnąć 20 tys. samochodów miesięcznie.

Jak w PRL-u. Miejsce w kolejce można kupić

Na popularnych serwisach internetowych w USA ludzie zaczęli handlować miejscami w kolejce po nowy model elektryka. Tesla pozwala na zmianę osoby zamawiającej, ale zastrzega w umowie, iż musi to zaakceptować. Nie mniej cena za dobrą lokatę na liście kosztuje nawet 4000 USD, co przy obecnym kursie daje ponad 14 000 zł.

W popularnym serwisie ogłoszeniowym Craigslist pojawiają się też już oferty sprzedaży nowej Tesli z rynku wtórnego. Kilka dni temu pracownik Tesli wystawił Model 3 z numerem 209 za 150 tys. USD czyli około 550 tys. złotych. W tej wersji (Long Range) i dość bogatym wyposażeniem nowe auto w salonie kosztuje około 190 tys. złotych. Niezła przebitka, jak na razie chętnych nie ma.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

 

Ostatnio popularne: