{module_contentholder, name="paz16_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="paz16_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="paz16_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="paz16_U248829_BP_infinity"}

Piotr Lisowski

19 PAŹ 16:40

Od 20 maja 2018 roku za spóźniony przegląd samochodu zapłacimy 252 zł

Co więcej badania techniczne po terminie wykonamy tylko na 1 z 19 zupełnie nowych stacji wyposażonych w bardziej zaawansowany sprzęt kontrolno-pomiarowy. Do tego dochodzą koszty transportu auta na badanie. Cena terminowego przeglądu także będzie wyższa niż obecnie i wyniesie 126 zł.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zadecydowało, że za okresowe badanie techniczne, które nie zostało zrobione w terminie, zapłacimy więcej. Wszystko po to, by mobilizować kierowców do nieprzekładania corocznych badań pojazdów. Wiceminister Infrastruktury, Jerzy Szmit, chce by niesprawne auta nie stanowiły zagrożenia na drodze. Podkreślił, że zły stan techniczny jest jedną z częstszych przyczyn wypadków w Polsce.

W świetle nowych przepisów, które wejdą w życie za ponad 2 lata z przeglądem będzie można spóźnić się 30 dni - bez żadnych konsekwencji. Po tym czasie za przegląd zapłacimy dwukrotnie więcej. Poza tym o ile teraz przegląd kosztuje 99 zł, w 2018 roku będzie to już 126 zł. Oznacza to, że spóźnialscy zapłacą aż 252 zł.

Urzędnicy planują też stworzyć 19 (po 1 na województwo) stacji kontroli wyposażonych w bardziej zaawansowaną aparaturę, które będą działały pod nadzorem Transportowego Dozoru Technicznego (TDT). Wszystko po to, by znacznie dokładniej sprawdzać stan samochodów. Co więcej, tylko tam będzie można przeprowadzić badanie, gdy minie termin przeglądu w dowodzie.

Z racji, że stacji dla spóźnialskich będzie mniej, auto trzeba będzie tam w jakiś sposób dostarczyć. Na kołach dojechać nie może, z racji braku przeglądu. Koniecznie będzie więc wynajęcie lawety.

ZOBACZ TAKŻE

FACEBOOK.COM/LEFTLANEPL

{module_contentholder, name="paz16_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}