{module_contentholder, name="maj17_U248826_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248827_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U248828_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="maj17_U317593_BP_infinity"}

Paweł Bijata

Jak auta tracą na wartości - kiedy kupić, kiedy sprzedać?

Auto zaczyna tracić na wartości zaraz po wyjeździe z salonu. Analitycy z AAA Auto twierdzą, że największy spadek następuje w ciągu dwóch pierwszych lat i może wynieść nawet 40-50%. W kolejnych trzech latach jest trochę spokojniej i nasze auto tanieje już tylko o 15-20%. Następny gwałtowny spadek ceny następuje gdy samochód osiągnie wiek 5 lat.

23 MAJ 18:35

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

Ciekawe zestawienie pojawiło sie na stronie grupy AAA AUTO. Firma zajmuje sie sprzedażą samochodów używanych i jest największym podmiotem w Europie Środkowej. Analiza jest zatem poparta bogatym doświadczeniem zdobytym w praktyce.

Najlepiej kupić dwulatka?

Raport AAA Auto sugeruje, mimo że dwuletnie auto nie będzie pachniało jak nowe i może mieć ślady użytkowania po poprzednim właścicielu, jednak w wielu przypadkach może być ono wciąż objęte gwarancją na lakier, perforację czy niektóre elementy mechaniczne.

„Jeśli kupimy samochód dwuletni, unikniemy największego spadku jego wartości. Takim samochodem wówczas powinno się jeździć około trzech lat, żeby sprzedać go przed kolejnym dużym spadkiem wartości. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy oraz cieszyć się z niemal nowego auta, którego konstrukcja jest nowoczesna, ma ekonomiczny silnik i jest wyposażone w powszechnie obowiązujące systemy bezpieczeństwa“ – powiedział Leos Pilnaj, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Kiedy sprzedać?

Warto zwrócić uwagę, że wydatki na samochód zmieniają się wraz z jego wiekiem. W czwartym i piątym roku zaczynają rosnąć, ponieważ auta w tym wieku zbliżają się do okresu, kiedy niezbędne są poważniejsze przeglądy serwisowe.

 Najprawdopodobniej niezbędne będą nowe opony, klocki i tarcze hamulcowe, czy pasek rozrządu. To jest czas, w którym należy wystawić auto na sprzedaż. Jeśli będzie ono zadbane może się okazać, że uzyskamy cenę, która tylko niewiele będzie różniła się od tej, za jaką auto zostało kupione.

ŹRÓDŁA:

aaaauto.pl (Jaki jest idealny moment na zakup auta używanego? )

{module_contentholder, name="maj17_U247068_BP_infinity"}

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}