{module_contentholder, name="maj14_U70" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="maj14_U71" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="maj14_U88" ice:editable="content"}

PIOTR Z. MAREK

6 MAJ 18:30

OSVehicle TABBY: Otwartoźródłowy samochód, który zbudujesz w 40 minut!

Urban Tabby Jest dopuszczony do ruchu drogowego i może być wyposażony w 2 lub 4 miejsca siedzące. Pod maską znajdzie się jednostka hybrydowa, która będzie wyjątkowo oszczędna i rozpędzi auto do 80 km/h.

Czym jest TABBY? Najprościej rzecz ujmując – to jeżdżąca i kompletna rama samochodu, która w dwie osoby może zostać złożona w czasie niecałej godziny. Projekt i dokumentacja pojazdu dostępna jest w Interncie za darmo. Oznacza to, że nie tylko każdy może zbudować własny pojazd TABBY, ale również każdy może mieć wkład w ostateczny wygląd projektu.

Pierwszym samochodem bazującym na tej platformie i dopuszczonym do ruchu drogowego ma zostać Urban Tabby. Auto w tej odmianie zostało stworzone z myślą o przemieszczaniu się po mieście i wyposażone w karoserię. Samochód może być dowolnie konfigurowany – z dwoma lub czterema miejscami siedzącymi. Również silnik można dobrać według własnych potrzeb. Może być to jednostka spalinowa, elektryczna lub hybrydowa.

Konstruktorzy Tabby najwięcej uwagi poświęcają jednostce hybrydowej. W jej skład wchodzi silnik spalinowy o pojemności 125 cm3 i elektryczny. Łącznie generują one ponad 20 KM i umożliwiają osiągnięcie 80 km/h. Wg twórców ta jednostka jest bardzo ekonomiczna, a jednocześnie wyjątkowo prosta w budowie. Ponadto można ją bezproblemowo zmodyfikować i uzyskać nawet 34 KM.

Osoby chętne do zbudowania własnego samochodu powinny zajrzeć na stornę OSVehicles (poniżej). Można tam zamówić części – od ramy, przez silnik, aż po siedzenia i koła – lub pobrać dokumentację. Komercyjny Urban Tabby powinien trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy. Obecnie trwają testy hybrydowego silnika IHE.

ŹRÓDŁA:

TV.RP.PL

OSVEHICLE.COM

comments powered by Disqus