15 LUT 20:00

PIOTR Z. MAREK

ŹRÓDŁO: VOLKSWAGEN

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}
{module_contentholder, name="lut15_U94683"} {module_contentholder, name="lut15_U94682"}

GOLF GTD VARIANT

Już od 1982 roku Volkswagen oznacza skrótem GTD (Gran Turismo Diesel) samochody gwarantujące sportową i oszczędną jazdę. Tym razem symbol pojawia się na nadwoziu Golfa Varianta, który podobnie jak Golf GTD, wyposażony jest w silnik TDI o mocy 184 KM.

Golf GTD Variant ma wszelkie warunki ku temu, aby stać się samochodem doskonale sprawdzającym się podczas długich tras. Silnik TDI o mocy 184 KM rozpędza auto do 100 km/h w 7,9 sek, a maksymalny moment obrotowy dwulitrowej jednostki napędowej wynosi 380 Nm. Sportowe kombi robi wrażenie niskim zużyciem paliwa, wynoszącym – wg producenta – 4,4 l/100 km.

Sportowy charakter widać także na zewnątrz. Oprócz specyficznych dla GTD zderzaków i osłony chłodnicy o strukturze plastra miodu, Golf GTD Variant ma przyciemnione tylne światła i nakładki poszerzające progi. Jego wygląd zewnętrzny uzupełniają 17-calowe obręcze ze stopu metali lekkich, czarne relingi dachowe i chromowane, podwójne końcówki rur wydechowych.

Do wyposażenia seryjnego Golfa GTD Varianta w Niemczech należą także bi-ksenonowe reflektory, sportowe zawieszenie obniżone o 15 mm oraz progresywny układ kierowniczy, zapewniający lepsze zachowanie się przy dynamicznej jeździe oraz większy komfort w codziennej eksploatacji.

Dynamiczny styl zauważalny jest także we wnętrzu. Podkreślają go sportowe siedzenia obszyte tkaniną, podświetlone listwy na progach, czarna podsufitka oraz czarne poszycie słupków. Do tego dochodzą liczne aplikacje dekoracyjne w kolorze oraz nakładki na pedały ze stali nierdzewnej. Całość uzupełnia multifunkcyjna kierownica obszyta skórą z aluminiowymi aplikacjami oraz gałka dźwigni zmiany biegów w formie piłki golfowej.

Światowa premiera Golfa GTD Varianta odbędzie się podczas Genewskiego Salonu Samochodowego w dniach 5-15 marca 2015 roku. W Polsce do oferty zostanie wprowadzony już w maju. Cena wersji Variant nie została jeszcze ujawniona. Wiemy jednak, że 3 drzwiowy Golf GTD kosztuje w Polsce 114 090 zł.

ZOBACZ TAKŻE