GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Paweł Bijata

21 Lis 11:55

Wiemy już do kogo należał warty 3 mln złotych Mercedes AMG, zarekwirowany w Warszawie

Zbigniew Ziobro na wczorajszej konferencji chwalił się wynikami tzw. konfiskaty rozszerzonej. Wspomniał m.in. o 1000 konnym Mercedesie AMG, który jest dobrze znany zmotoryzowanym Warszawiakom. Pojazd wyceniono na 3 000 000 zł, minister nie chciał jednak ujawnić komu auto skonfiskowano. Ustaliliśmy, że samochód zatrzymano przy okazji grubszej afery.

Samochód elektryczny Ursus Elvi

Mercedes AMG Mansory S63 AMG Coupe Black Edition budził podziw na ulicach Warszawy. Samochód faktycznie na żywo robił spore wrażenie. Internauci często zachodzili w głowę do kogo należy tzw. Rydwan Śmierci. Dzisiaj jest zabezpieczony w śledztwie, a jego przyszły los poznamy za jakiś czas.

Minister nie ujawnia

Przepisy o konfiskacie rozszerzonej obowiązują od 27 kwietnia 2017 r. Zbigniew Ziobro na wczorajszej konferencji pochwalił się, że łącznie podejrzanym od marca 2016 r. do dnia dzisiejszego udało się zabezpieczyć mienie wartości 1 mld zł, z czego w 2017 roku ponad 500 mln.

Świat motoryzacji zainteresował Mercedes AMG Mansory S63 AMG Coupe Black Edition, który jest dobrze znany z warszawskich ulic. Media podały tę informację, ale nie poinformowały w jakiej sprawie auto zostało zabezpieczone, bo minister nie chciał tego ujawnić.

Szef „mafii paliwowej” zatrzymany przez CBŚP

Jak się okazuje policjanci CBŚP z Bydgoszczy zatrzymali podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz jego współpracownika. Grupa wprowadzała do obrotu olej smarowy jako pełnowartościowy olej napędowy, nie płacąc przy tym akcyzy i VAT-u.

Według ustaleń śledczych w ten sposób pieniądze transferowano do banków na Cyprze i inwestowano w legalne interesy. W ten sposób grupa wyprała ponad 30 mln złotych. Do zatrzymania doszło na lotnisku Chopina w Warszawie. Podejrzany wracał z zagranicy. I to właśnie w trakcie wykonywania tych czynności zabezpieczono: 209 tys. zł w gotówce, biżuterię wartości 1 mln zł i wspomniany samochód marki Mercedes o wartości 3 mln zł.

Modyfikacja Mansory wprowadza m.in. zupełnie inny wide body kit, w skład którego wchodzą zderzaki, progi, a także zmodyfikowane błotniki, wszystko wypełnione włóknem węglowym. Do kompletu można dorzucić większy spoiler. A jeżeli komuś nie podoba się fabryczne wnętrze Mercedesa, można je obszyć wg własnych upodobań. Inne jest także zawieszenie - niższe o 20-30 mm, felgi osiągają średnicę 22 cali

Zmiany dotknęły również silnika. Zamiast standardowych 576 KM kierowca ma do dyspozycji dokładnie 985 KM oraz aż 1400 Nm dostępnych w zakresie od 1500 do 3500 obr./min. Pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w 3,2 sekundy i bezproblemowe osiągnięcie 300 km/h. Co ciekawe prędkość jak i moment obrotowy zostały ograniczone elektronicznie.

więcej: MANSORY presents the Mercedes S Class Coupé AMG S63 as a special limited edition model

Samochód elektryczny Ursus Elvi

Zostaw komentarz

Samochód elektryczny Ursus Elvi
Samochód elektryczny Ursus Elvi
Samochód elektryczny Ursus Elvi