GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Paweł Bijata

14 Lis 19:25

Wg nowego CEPIK-u po Polsce jeździ tylko 1,4 % niesprawnych aut

Minął pierwszy dzień nowych zasad dokonywania przeglądów. Wczoraj do południa na 10 412 pozytywnych badań technicznych zanotowano tylko 142 badania negatywne. Polska to ewenement na skalę europejską! Potwierdziło się, że jeżdżą u nas same sprawne w 100 proc. samochody.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

Od 13 listopada za przegląd płacimy zanim wjedziemy na ścieżkę diagnostyczną. Gdy auto nie przejdzie badania, pieniądze przepadną. Potem mamy 14 dni, aby wrócić na przegląd zakwestionowanych usterek. Od poniedziałku diagnosta musi wprowadzić dane pojazdu do CEP-u gdy tylko ten wjedzie na ścieżkę diagnostyczną. Zostawi tym samym ślad w ogólnopolskiej bazie, że auto na przeglądzie już było.

W Niemczech co 6. auto nie przechodzi ścieżki diagnostycznej, w Polsce co 50.

Pojazdy przyjeżdżają w takim stanie, że na zachód od Odry nikt nie wierzy, że można je ponownie zlepić. Przeglądy na nowych zasadach miały to zmienić. W poniedziałek do 12-stej w systemie zarejestrowano: 9859 dowodów rejestracyjnych, 3672 pozwolenia czasowe, 2 pozwolenia czasowe wielokrotnego użytku. Okazuje się, że na 10 412 pozytywnych badań technicznych zanotowano tylko 142 badania negatywne.

Zła opinia Najwyższej Izby Kontroli

„Po Polsce jeżdżą setki tysięcy pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do ruchu. Tak zły jest ich stan techniczny. Jeżdżą, bo stacje kontroli pojazdów (SKP) nie spełniają swoich zadań. A to dramatycznie obniża bezpieczeństwo na naszych drogach - stwierdziła w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli (04.2017). Na dzisiaj to tyle w temacie nowych przeglądów, CEP 2.0, ale warto się przyglądać, może to tylko wiadomość o zaostrzonych wymogach spowodowała, że posiadacze gratów postanowili zobaczyć co się będzie działo i zostali w domu, a na przeglądy pojechały tylko sprawne auta. Wierzycie w to?

TESTY SAMOCHODÓW

Zostaw komentarz