GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Piotr Lisowski

9 Lis 12:55

Warszawa ogranicza przywileje samochodów elektrycznych i hybrydowych

Do tej pory właściciele samochodów elektrycznych i hybrydowych mogli wjeżdżać na Trakt Królewski w Stolicy, niedostępny dla kierowców aut spalinowych. Od 6 listopada w Warszawie nie będą już wydawane nowe identyfikatory, a te uzyskane wcześniej nie zostaną przedłużone.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

Trakt Królewski to najbardziej reprezentacyjna arteria miasta, której trasa łączy dawne rezydencje królewskie. Niegdyś wiodący ze Starego Miasta w kierunku południowym szlak komunikacyjny, a obecnie ciąg ulic w Warszawie, przy którym znajduje się szereg zabytkowych budowli. Trakt zaczyna się na placu Zamkowym i biegnie aż do Wilanowa.

Wszystko zmieniło się za sprawą zarządzenia nr 1725/2017 z 6 listopada 2017 roku, w sprawie wydawania i użytkowania identyfikatorów TK uprawniających do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu na terenie Traktu Królewskiego.

Zarządzenie dotyczy następujących ulic

Nowy Świat odc. Smolna – Krakowskie Przedmieście, Krakowskie Przedmieście (z wyłączeniem posesji 42/44 oraz odcinka od posesji nr 81 do posesji nr 89), ul. Bednarska odc. Furmańska – Krakowskie Przedmieście, ul. Miodowa odc. Senatorska – Krakowskie Przedmieście, ul. Ossolińskich odc. Moliera – Krakowskie Przedmieście.

Wg dokumentu podpisanego przez Prezydent Warszawy, identyfikatory TK wydane dysponentom pojazdów samochodowych (osobowych) o napędzie hybrydowym („H”) oraz elektrycznym („E”) zachowują ważność na czas na jaki zostały wydane. Jednak z dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia Zarząd Dróg Miejskich zaprzestaje wydawania identyfikatorów TK dla ww. pojazdów.

Kto może wjeżdżać na trakt królewski?

Mimo to zakaz ruchu nie dotyczy m.in. służb miejskich, Taxi, autobusów, rowerów, pojazdów służbowych Policji, BOR, Kancelarii: Prezydenta RP, Sejmu, Senatu, Rady Ministrów, Trybunału Konstytucyjnego, Prokuratury, Ministerstw i Sądu Najwyższego, dojazdu do Pałacu Prezydenta RP, pojazdów z identyfikatorem TK, nowożeńców, konduktów pogrzebowych i zaopatrzenia w godz. 20 – 7.

 

 

Ostatnio popularne: