GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Paweł Bijata

7 Lis 20:20

Kierowca będzie miał więcej czasu na zapłacenie mandatu

Dzisiaj, gdy popełnimy wykroczenie i funkcjonariusz nałoży na nas karę, mamy 7 dni na uregulowanie należności. Ministerstwo sprawiedliwości chce wyjść naprzeciw kierowcom i wydłużyć ten okres.

Minister Zbigniew Ziobro zapowiedział właśnie, że jego resort zaproponował zmiany w Kodeksie wykroczeń. Jeżeli poprawka zostanie przyjęta, to kierowcy będą mieli 14 dni (a nie jak do tej pory 7) na zapłacenie mandatu.

"Dziś każdy, kto dostanie mandat, jest zobowiązany zapłacić go (...) do siedmiu dni. Często zdarza się, że ludzie chcą zapłacić, ale nie zdążą w tym okresie i to powoduje, że sprawa musi, bo jest to obligatoryjne, trafić do sądu. To łączy się z dodatkowymi dolegliwościami dla takich osób, wyższymi kosztami postępowania, a często nie jest to wynikiem złej woli i niechęci" - wskazał Ziobro.

Dobra wiadomość na zabieganych

Ziobro powiedział również, iż "życie jest takie, że ludzie mają liczne obowiązki" dlatego często nie są w stanie tak szybko uregulować należności. "Chcemy dać szansę, wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, aby to nie było 7 dni, tylko 14" - powiedział minister.

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

 

Ostatnio popularne: