GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Paweł Bijata

16 Lis 20:30

Elektryczny Ursus ELVI, produkcja ruszy w połowie 2018 roku

O terminie rozpoczęcia produkcji elektrycznego samochodu dostawczego, spółka poinformowała przy okazji wyników finansowych. Pierwszy samochód ma zjechać z taśmy w II kwartale 2018 roku. Po 9 miesiącach bieżącego roku grupa Ursus zanotowała 3,3 mln zł zysku netto.

Samochód elektryczny Ursus Elvi
{module_contentholder,name="reklama-300x600"}

TESTY SAMOCHODÓW

Małe auto dostawcze z Ursusa ma mieć zasięg około 150 kilometrów i ładowność 1,1 tony. Na podwoziu będzie można zamontować zabudowę skrzyniową, chłodnię lub inny samochód użytkowy. Kabinę ma zmieścić 3 osoby. Prędkość maksymalną pojazdu ograniczono do 100 km/h.

W ofercie mają być dwa typy napędu. Jeden silnik będzie zamontowany centralnie i zapewni moc 60-70 kW (80-97 KM). Drugi wariant to rozłożenie mocy na dwa silniki każdy o mocy 47 KM. Firma chwali się również, iż samochód będzie można ładować do 90 proc. w zaledwie 15 minut!

Ursus Elvi w Poczcie Polskiej

Niedawno Dziennik.pl powołując się na wypowiedź Karol Zarajczyk, prezes Ursusa opublikował informację, że Ursus przekaże Poczcie Polskiej do testów swoje elektryczne samochody.

- Prace znajdują się w końcowej fazie. W najbliższym czasie przekażemy pierwsze modele Poczcie Polskiej, która w ruchu ulicznym przetestuje stworzony przez nas pojazd - powiedział dziennik.pl Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka miesięcy pierwsze modele zjadą z taśmy produkcyjnej. Szacujemy, że do uruchomienia produkcji potrzebujemy ok. 10-15 mln euro - dodał szef firmy.

oficjalna strona: http://www.elvi.pl/

Samochód elektryczny Ursus Elvi

Zostaw komentarz

Samochód elektryczny Ursus Elvi
Samochód elektryczny Ursus Elvi