GŁÓWNA

PRAWY PAS

WSPÓŁPRACA

INSTAGRAM

Paweł Bijata

3 Lis 13:35

8-kołowy pojazd znaleziony w Czelabińsku

Taki samochód terenowy został w zeszłym miesiącu odnaleziony w Rosji. Pojazd korzysta z części GAZ-M20 Pobieda, czyli ma też sporo wspólnego z produkowaną od 1951 roku przez FSO Warszawą.

M-20 Pobieda to według zapewnień władz byłego ZSRR pierwszy samochód osobowy klasy średniej stworzony bez wzorowania się na zagranicznych konstrukcjach.

Łącznie na drogi wyjechało ponad 230 tys. tego typu pojazdów. Niektórzy zwracają uwagę na zaskakujące podobieństwo do Opla Kapitana. Jak było naprawdę, tego się już nie dowiemy. Trzeba jednak przyznać, że obie konstrukcje, to bardzo ładne samochody.

Znaleziony w Czelabińsku

Użytkownik rosyjskiej sieci społecznościowej VK dokonał ciekawego odkrycia. Znalazł pojazd wyprodukowany w latach 50-tych przez biuro konstrukcyjnego ciężkich ciągników w Czelabińsku.

Auto waży 600 kg i ma wymiary 4530 mm (długość), 1900 mm (szerokość) i 1490 mm (wysokość). Pojazd posiada aluminiową ramę i napęd na wszystkie 8 kół. W tej chwili niewiele wiadomo o samym pojeździe, pewne jest iż konstrukcja wykorzystuje części z GAZ-M20 Pobieda. Trzeba przyznać, że sam wygląd jest niezwykle oryginalny.

O samym mieście było głośno w lutym 2013 roku, gdy nad okolicami Czelabińska przeleciał meteor o średnicy ok. 17 m i masie rzędu 10 tys. ton. Rannych zostało około 1,5 tys. osób.

źródło: In Chelyabinsk, a Soviet 8-wheel something has been found

 

{module_contentholder,name="reklama750-300"}

 

 

 

Ostatnio popularne: