{module_contentholder, name="lis14_U94683"} {module_contentholder, name="lis14_U94682"}

VOLKSWAGEN BEETLE
Z NOWYMI SILNIKAMI DO 220 KM!

STYLOWY VOLKSWAGEN BEETLE WCALE NIE MUSI BYĆ POWOLNY, ZWŁASZCZA GDY ZDECYDUJEMY SIĘ NA 2-LITROWY SILNIK TSI. JEŻELI JEDNAK Z JAKIEGOŚ POWODU WOLIMY EKONOMIĘ I EKOLOGIĘ, W OFERCIE JEST WYJĄTKOWO OSZCZĘDNA JEDNOSTKA 2.0 TDI O MOCY 110 KM.

23 LIS 17:05

PIOTR Z. MAREK

ŹRÓDŁO: VOLKSWAGEN

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Od teraz nabywcy Volkswagena Beetle będą mogli jeździć bardziej dynamicznie i korzystać z najnowszych systemów multimedialnych, a także z szybszego dostępu do Internetu. Producent podkreśla, że z pięcioma nowymi silnikami do wyboru i z drugą generacją systemów multimedialnych, Beetle idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w motoryzacji.

Tuż przed końcem roku VW Beetle dostępny będzie z trzema nowymi silnikami benzynowymi (105 KM, 150 KM i 220 KM) i z dwoma wysokoprężnymi (110 KM i 150 KM). Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6 i są bardziej efektywne niż dotychczasowe. Na przykład moc silnika 2.0 TSI wzrosła ze 211 KM do 220 KM, jednocześnie zużycie paliwa spadło o około 13 procent. Natomiast silnik 2.0 TDI (110 KM) wyróżnia się emisją CO2 wynoszącą 112 g/km, co przekłada się na klasę efektywności A.

W Beetlu można będzie od teraz korzystać z systemów ułatwiających prowadzenie auta i z usług mobilnych, znanych z samochodów wyższych klas. Na przykład pojawił sie system Blind Spot. Dzięki niemu kierowca jest ostrzegany o samochodach znajdujących się w martwym polu widzenia, co każdą zmianę pasa ruchu czyni bezpieczniejszą. System ostrzega również – przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego – przed zbliżającymi się z boku innymi uczestnikami ruchu.

Volkswagen twierdzi, że Beetle może służyć za wzór również w przypadku usług online. Serwisy informacyjne, jak prognoza pogody i informacje o natężeniu ruchu, mogą być teraz pobierane z Internetu przy użyciu systemów multimedialnych. Nowością jest również funkcja „żeglowania”: układ sterowania dwusprzęgłowej przekładni DSG rozpoznaje kiedy kierowca nie wciska pedału przyspieszenia i automatycznie przełącza skrzynię biegów na bieg jałowy.

Ceny Volkswagena Beetle z nowymi silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6 rozpoczynają się od 76 190 zł (silnik 1.2 TSI, wersja Design).

ZOBACZ TAKŻE

comments powered by Disqus