PIOTR Z. MAREK

14 LIS 13:20

Policja wydała 1 mln zł na 18 nowych, nieoznakowanych radiowozów

Auta zostały już przekazane do komendy we Wrocławiu, ale będą wykorzystywane na terenie całego województwa dolnośląskiego do celów operacyjnych, prewencyjnych i konwojowych.

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Policja zakupiła 18 nowych, nieoznakowanych radiowozów, które zostały oficjalnie przekazane Wydziałowi Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nowe radiowozy będą jednak używane nie tylko we Wrocławiu, ale także na terenie całego województwa dolnośląskiego.

Wiadomo również, że koszt zakupu nowych samochodów zamknął się w budżecie niemal 1 mln zł. Połowa tych środków pochodzi z budżetu Policji, reszta została sfinansowana przez samorządy lokalne powiatów wrocławskiego, zgorzeleckiego, lubińskiego, kłodzkiego, oleśnickiego, złotoryjskiego, wałbrzyskiego, bolesławieckiego oraz polkowickiego. Oznacza to, że właśnie w tych powiatach należy spodziewać się nowych policyjnych pojazdów.

Do czego nowe, nieoznakowane radiowozy będą wykorzystywane? Tego do końca nie wiadomo. Policja zdawkowo podaje, że będzie to wzmocnienie działań operacyjnych, prewencyjnych i konwojowych. Nie wiadomo jednak, czy auta będą wykorzystywane do ścigania piratów na drogach woj. dolnośląskiego.

Wątpliwość wynika z faktu, że policja zdecydowała się kupić auta o których prawdopodobnie nikt nie słyszał, czyli Kia Venga. Pod maską samochodu pracują jednak silniki, które nie do końca pasują do intensywnych pościgów. Najsłabszą jednostką jest 1.4 Diesel lub benzyna o mocy 90 KM, zaś najmocniejszym silnikiem w ofercie jest 1.6 Diesel o mocy 128 KM, który współpracuje z 6-stopniową przekładnią manualna.

{module_contentholder, name="lis14_U94683"} {module_contentholder, name="lis14_U94682"}

ZOBACZ TAKŻE

comments powered by Disqus