proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Najszybszy karawan świata
6,1 s do 100 km/h

Brytyjski dom pogrzebowy A. W. Lymn oświadczył, że dysponuje już 39. samochodami Rolls-Royce i Bentley, a 11 z nich to model Phantom. Najnowszy pojazd w wersji karawan kosztował 2,7 mln zł. Pod jego maską znajduje się silnik V12 o pojemności 6,75 litra, który generuje 454 KM oraz 720 Nm.

{module_contentholder, name="lis14_U94683"} {module_contentholder, name="lis14_U94682"}

3 LIS 13:30

PIOTR Z. MAREK

ŹRÓDŁO: A. W. LYMN

Ta odmiana Rolls Royce Phantom jest nieco inna, niż się tego spodziewacie. Po pierwsze jego zbudowanie kosztuje 800 000 dolarów, czyli ok. 2,7 mln zł. Po drugie, trudno będzie się nim przejechać, a szczególnie przeżyć to potem radośnie ze znajomymi. Jest to pierwszy Rolls Royce Phantom w wersji karawan, który można wynająć na terenie Wielkiej Brytanii. Prace nad autem trwały kilka lat.

Ponadto dom pogrzebowy A. W. Lymn znajdujący się w Nottingham w Wielkiej Brytanii poinformował, że dysponuje obecnie 39. autami Rolls Royce oraz Bentley. Wliczając w to nowy nabytek, dom pogrzebowy ma obecnie w ofercie 11 modeli Rolls Royce Phantom, w większości w wersji saloon (sedan).

Za przeróbkę samochodu bazującego na podwoziu Phantoma odpowiada włoska firma Biemme Special Cars. Producent zaznacza, że chodziło o by auto przerobić na karawan, a jednocześnie nie utracić jego wyjątkowego charakteru. Auto zostało pomalowany na srebrno z akcentami czarnymi malowanymi ręcznie. Wnętrze zostało wykończone w czarnej skórze, które podobno doskonale pasuje do czarnych dywaników, wierzymy.

Jak można dowiedzieć się z informacji prasowej, miejsce na trumnę prezentuje się wyjątkowo pięknie. Świadczy o tym wykorzystana polerowana stal nierdzewna, szkło kryształowe oraz skóra. Wszystko to ma za zadanie podkreślić nowoczesność samochodu. Dom pogrzebowy dodaje, że użycie takiego auta umożliwia przewiezienie trumny każdej wielkości. Wiemy także, że tylna klapa otwiera się automatycznie, a trumna wysuwa zupełnie bezszelestnie. Najważniejsze w całej historii jest jednak to, że dom A. W. Lymn opublikował 6 świetnych fotografii wykonanych przez znanego fotografa motoryzacyjnego – GFWilliams.

Dla przypomnienia – Rolls Royce Phantom produkowany jest od roku 1925. Najnowsza generacja samochodu została wprowadzona w roku 2003, a w 2012 przeszła lifting. Pod maską karawanu znajduje się silnik V12 o pojemności 6,75 litra i mocy 454 KM. Jest też nie mniej imponujący moment obrotowy, który wynosi 720 Nm. W standardowej wersji Phantom waży od 2,55 do 2,67 tony. Jest to prawdopodobnie najszybszy karawan świata, do 100 km/h rozpędza się w 6,1 sekundy. Gorzej ze spalaniem, w mieście raczej nie uzyskamy wyniku poniżej 23 litrów na 100 km.

ZOBACZ TAKŻE