{module_contentholder, name="lip17_U359251_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359266_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359250_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359268_BP_infinity"}

Piotr Lisowski

Multipla ma godnego następce - nowa Panda City Cross

Czytam właśnie, że City Cross to sposób na modnego SUV-a i nie wierzę w to co widzę. O ile tył wygląda całkiem znośnie, to przód jest kolejną mutacją rozkładu świateł z Multipli, które dodatkowo z jakiegoś powodu zostały oblane czarnym plastikiem. Co się zobaczyło już się nie odzobaczy.

Zdaje się, że Panda City Cross miała być odpowiedzią na wesołego Citroëna C3, ale coś poszło nie tak. Producent zaczyna informację prasową od hasła, że Fiat Panda City Cross wyróżnia się "wyraźnym charakterem miejskiego crossovera" i wygląda na to, że nie jest to nic dobrego. Dotychczas za najbrzydszego crossovera uważałem Hyundaia i20 Active, ale nowa Panda nie daje mu żadnych szans.

Fiat mimo to twierdzi, że wygląd ma nawiązywać do off-roadu, a nowe akcenty stylistyczne zostały _starannie_ dobrane, zaś "dzięki nakładkom na przednim i tylnym zderzaku oraz listwom bocznym w kolorze nadwozia, wersja City Cross jest bardziej kolorowa i oferuje bardziej miejski look niż Cross 4x4".

Panda City Cross to w rzeczywistości miejska mutacja wersji Cross, bez dopisku City, co poza wyglądem przekłada się też na brak napędu 4x4. Napędzaną mamy więc tylko oś przednią, a pod maską pracuje tylko jeden silnik - 1.2 litra o mocy 69 KM. Wersja Cross dostępna jest z większą mocą - 85 KM - ale z silnikiem o niższej pojemności - 0.9 litra. Jest też diesel 1.3 o mocy 95 KM.

Wnętrze też nie będzie zbyt porywające, bo w jego skład wchodzi tylko szara deska rozdzielcza z czarnymi licznikami, z czarną lub szarą tapicerką materiałową łączoną z ekoskórą. Na pocieszenie bagażnik samochodu jak na swoje wymiary (długość 3,7 m) jest całkiem przyzwoity, jego pojemność wynosi 225 litrów.

Ceny samochodu nie zostały jeszcze ujawnione. Podstawowa wersja Pandy zaczyna się od 34 600 zł, zaś najwyższe wyposażenie Longue wycenione jest obecnie na 42 400 zł. Wersja 4x4 kosztuje już 60 900 zł. Oznacza to, że cena odmiany City Cross zamknie się w tym przedziale.

Ostatnio popularne:

Według nowych przepisów musisz poddać się badaniu trzeźwości

200 km/h na moście Poniatowskiego - Lamborghini Aventador SV vs BtMW M6

Niedzielny dziadek

4 LIP 13:05

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama300"}