{module_contentholder, name="lip17_U359251_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359266_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359250_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359268_BP_infinity"}

Paweł Bijata

Bawaria ostro o niemieckich oszustwach, będą pozwy zbiorowe?

Bawaria w Niemczech to zagłębie produkcyjne przemysłu motoryzacyjnego u naszych sąsiadów. Horst Seehofer (premier landu) zapowiedział w telewizji ZDF, że nie wyklucza możliwości składania pozwów zbiorowych, podobnie jak w to ma miejsce w USA.

Należy rozważyć także tę możliwość (pozwów zbiorowych). Nie będę temu przeciwny, jeżeli przemysł motoryzacyjny będzie nadal postępować tak, że ma się wrażenie, iż nie poczuwa się w sposób transparentny do swojej odpowiedzialności, a (u producentów) nie widać ani refleksji, ani pokory - powiedział Seehofer.

Seehofer ostro - oszuści

Premier nie przebiera w słowach, powiedział, że wszystkie manipulacje i oszustwa związane z manipulowaniem oprogramowaniem związanym z emisją spalin doprowadziło do ogromnych strat wizerunkowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Horst Seehofer nazwał też rzeczy po imieniu, bo udzielając wywiadu użył terminu - oszustwa!

Do tej pory wpływowy land jakim jest Bawaria blokowała pomysł SPD dotyczący wprowadzenia pozwów zbiorowych na wzór USA. Oszustwa niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego będą branże jeszcze sporo kosztować. Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki. Do grona manipulantów dołączają cały czas inne firmy i końca afery nie widać.

ŹRÓDŁA:

spiegel.de (Seehofer will Kfz-Steuer für neue Dieselautos senken)

Ostatnio popularne:

To już pewne. Polska policja w BMW serii 3, a nie w Passatach i Superbach

Historię przebiegu auta sprawdzimy już w październiku, 8 miesięcy przed czasem!

31 LIP 21:30