{module_contentholder, name="lip17_U359251_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359266_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359250_BP_infinity"}
{module_contentholder, name="lip17_U359268_BP_infinity"}

Paweł Bijata

Afera spalinowa - KE grozi, że wprowadzi zakaz jazdy dla milionów diesli!

Komisja Europejska sprawdzi czy niemieccy producenci działali w zmowie – donosi Handelsblatt. KE traci cierpliwość, apeluje do komisarz Bieńkowskiej o podjęcie bardziej radykalnych działań i grozi, że wyda zakaz jazdy dla milionów diesli. Audi już zareagowało i wzywa 850 tys. pojazdów do poprawki.

Jak donosi niemiecki portal podejrzenia pojawiły się po odkryciu pewnej prezentacji podczas przeszukania siedziby Audi. Znaleziono dokument z kwietnia 2010 roku, który mówi o zobowiązaniu niemieckich producentów do korzystania ze wskazanego rodzaju katalizatora wykorzystywanego do redukcji emisji spalin. Sprawa może dotyczyć też zmowy VW, Daimlera i BMW w sprawie montowania zbiorników AdBlue o ustalonej pojemności.

Pracownik Audi aresztowany

W lipcu został aresztowany jeden z pracowników Audi. Zatrzymanie jest związane z manipulacjami dotyczącymi fałszowania wyników emisji spalin. Pracownikowi z grupy Volkswagena postawiono zarzut oszustwa i fałszywej reklamy.

Naciski na Bieńkowską

Natomiast jak donosi dzisiaj Süddeutsche Zeitung, Komisja Europejska traci cierpliwość w sprawie afery spalinowej i w liście do ministrów transportu państw członkowskich chce nakłonić komisarza UE - Elżbietę Bieńkowską - do podjęcia zdecydowanych działań.

KE grozi, że może zakazać jazdy dla milionów samochodów z silnikiem diesla, w których nie zostaną dokonane odpowiednie modyfikacje. Süddeutsche Zeitung podał również, że w ponad milionie wyprodukowanych przez Daimlera samochodów mogło zostać zainstalowane oprogramowanie manipulujące emisją spalin.

Audi się boi

Audi dmucha na zimne i już wyzywa ponad 850 tys. samochodów w celu zaktualizowania oprogramowania odpowiedzialnego za kontrolę emisji spalin. Usługa jest skierowana także dla posiadaczy ośmiocylindrowych samochodów Porsche i Volkswagen. W ten sposób Audi chce uniknąć sytuacji, w której jej auta zostaną objęte zakazem jazdy.

ŹRÓDŁA:

handelsblatt.com (Kartellvorwurf gegen Daimler, VW, BMW & Co.)

handelsblatt.com (EU verliert Geduld mit den Autokonzernen)

Ostatnio popularne:

To już pewne. Polska policja w BMW serii 3, a nie w Passatach i Superbach

Historię przebiegu auta sprawdzimy już w październiku, 8 miesięcy przed czasem!

21 LIP 19:45