PIOTR Z. MAREK

6 LIP 16:15

Tesla Model E ma wejść do sprzedaży w 2016 roku

Auto ma wyróżniać atrakcyjna cena oscylująca w okolicach 30 000 dolarów (niecałe 100 tys. zł). To dwa razy mniej niż trzeba zapłacić za podstawową wersję Model S z baterią 60 kWh.

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

{module_contentholder,name="reklama750"}

Tesla ma zamiar wprowadzić do sprzedaży zupełnie nowy model samochodu elektrycznego. Wg nieoficjalnych informacji nowe auto ma konkurować z tańszymi samochodami niż Model S, jak Audi A4 oraz BMW serii 3. Nowa Tesla, która prawdopodobnie będzie nosić nazwę Model E, ma trafić na rynek pod koniec roku 2016. Auto ma być o ok. 20 % mniejsze od Modelu S. Ponadto Tesla nie zdradza zbyt wielu szczegółów, wiemy jedynie że z powodu niższej ceny konstrukcja i nadwozie nowego auta nie zostaną wykonane z aluminium.

Jednym z powodów stworzenia tańszego modelu samochodu jest budowa przez Tesla nowej fabryki baterii (Tesla Gigafactory), co ma znacząco ograniczyć koszty produkcji samochodów elektrycznych. Elon Musk zapewnia, że fabryka będzie w 2020 roku produkowała tyle baterii litowo-jonowych, ile obecnie wytwarzają wszystkie fabryki baterii na świecie.

Obecnie Tesla oferuje swoim klientom tylko jedną wersję auta elektrycznego – Model S. Jest to przestronne połączenie sedana z coupe o zasięgu 426 km wyposażone w napęd na tylną oś. Na początku przyszłego roku amerykański producent szykuje się jednak do wprowadzenia kolejnego modelu. Tym razem z nadwoziem typu SUV i napędem na 4 koła. Auto będzie nosiło nazwę Model X, zaś pod jego „maską" znajdą się 2 silniki elektryczne. Wg producenta samochód ma przyspieszać do 60 mil na godzinę (97 km/h) w czasie poniżej 5 sekund.

{module_contentholder, name="lip14_U70"} {module_contentholder, name="lip14_U71"} {module_contentholder, name="lip14_U88"}
comments powered by Disqus