PIOTR Z. MAREK

9 LIP 18:30

Odcinkowy pomiar prędkości jeszcze w lipcu w Warszawie

System zostanie zainstalowany na wylocie z Wilanowa do miejscowości Konstancin-Jeziorna. Do marca 2015 takich punktów na terenie kraju ma być aż 29. Koszt tych instalacji to 5,5 mln zł.

Okazuje się, że odcinkowy pomiar prędkości pojawi się w Warszawie jeszcze w tym miesiącu. Wczoraj pisaliśmy, że pierwszy tego typu system działa już na autostradzie A1. Tutaj jednak kierowcy zamiast mandatów otrzymują kartki z ostrzeżeniem. Dziś dowiadujemy się, że testy kolejnego odcinka rozpoczną się w stolicy jeszcze w lipcu tego roku roku.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zdecydował, że nowy odcinek pomiarowy zostanie uruchomiony w Warszawie na ulicy Przyczółkowej. Jest to droga z Wilanowa do miejscowości Konstancin-Jeziorna, gdzie znajduje się siedziba Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) kontrolującego m.in. fotoradary.

Jeżeli testy systemu automatycznego pomiaru średniej prędkości zakończą się bez problemów, to w marcu doczekamy się montażu kolejnych tego typu instalacji na terenie całego kraju. Przewidywany termin wg GITD to marzec 2015. Wcześniej była mowa o roku 2013, potem uruchomienie przełożono na końcówkę obecnego roku, ale i tego terminu nie udało się dotrzymać.

Ostatecznie system zostanie zainstalowany w 29 lokalizacjach na terenie całej Polski. Długość odcinków będzie różna. Od 1,3 km w miejscowościach Krościenko Wyżne / Iskrzynia w województwie podkarpackim, aż do 12 km pomiędzy Olsztynem a Gietrzwałdem. Wdrożenie całego systemu ma kosztować 5,5 mln zł.

ŹRÓDŁA:

FORSAL.PL

{module_contentholder, name="lip14_U70"} {module_contentholder, name="lip14_U71"} {module_contentholder, name="lip14_U88"}

ZOBACZ TAKŻE

comments powered by Disqus