{module_contentholder, name="kwi14_U70" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="kwi14_U71" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="kwi14_U88" ice:editable="content"}

ZIEMOWIT ZIEMKIEWICZ

15 KWI 14:40

Michelin zainwestuje 413 mln zł w modernizację swojej fabryki w Olsztynie!

Część pieniędzy będzie pochodzić z “Rządowego programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020”.

 

Łącznie ma to być aż 30,3 mln zł, czyli około 8 % kosztu całego przedsięwzięcia. Dzięki inwestycji powstanie 50 miejsc pracy w samym zakładzie i dodatkowe 200 w firmach kooperujących. Obecnie fabryka Michelina w Polsce zatrudnia 4200 osób.

W Olsztynie ma powstać nowoczesna linia produkująca opony rolnicze. Francuski koncern wybuduje nowe hale, zainstaluje nowoczesne maszyny, które zautomatyzują cały proces wulkanizacji opon rolniczych. Dodatkowo powstanie bardzo nowoczesna linia kontroli jakości. Koniec inwestycji zapowiadany jest na rok 2018. Za cztery lata fabryka osiągnie pełną moc przerobową i stanie się największym na świecie producentem opon rolniczych.

Michelin zapowiada, że produkt jaki będzie opuszczał fabrykę w Olsztynie zrewolucjonizuje rolnictwo. Kluczem do sukcesu ma być bieżnik nowej opony rolniczej, który z jednej strony będzie przenosił duże obciążenia sprzętu rolniczego na podłoże, a z drugiej nie będzie powodował niszczenia gleby. Ponadto dzięki nowoczesnej konstrukcji opony maszyny rolnicze mają zużywać mniej paliwa niż dotychczas.

Grupa Michelin ma obecnie 69 fabryk rozsianych po całym świecie. Zatrudnia 113 tyś ludzi, a przychody jakie osiągnęła za 2012 rok były na poziomie 21,5 mld dol. Koncern produkuje opony do różnego rodzaju pojazdów, poczynając od opon rowerowych na oponach do samolotów kończąc.

ŹRÓDŁA:

MICHELIN.PL

FORSAL.PL

comments powered by Disqus