ZIEMOWIT ZIEMKIEWICZ

15 KWI 16:30

>

Land Rover Discovery Vision Concept

{module_contentholder, name="kwi14_U70" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="kwi14_U71" ice:editable="content"} {module_contentholder, name="kwi14_U88" ice:editable="content"}

Land Rover Discovery Vision Concept to samochód tak nowoczesny, że twój nowy iPad wygląda przy nim jak dwie deski zbite gwoździem. Auto wykorzystuje m.in. rzeczywistość rozszerzoną, a wszystko obsługujemy używając gestów.

Nowy prototyp o nazwie Vision Concept jest stylistycznym pomostem między nowym Range Roverem, a mniejszym – Discovery. Widać, że Land Rover mocno stawia na nowoczesność, a nadwozie jest opływowe i muskularne.

Z przodu w oczy rzuca się potężny zderzak i niewielkie reflektory. Ciekawym elementem auta jest brak środkowego słupka, a tylne drzwi otwierają się w przeciwnym kierunku niż zwykle. Ma to znacznie ułatwić wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

Linia dachu poprowadzona jest wysoko, przez co we wnętrzu zmieścił się trzeci rząd siedzeń. Wykończenie łączy elegancję z ultra nowoczesną technologią. Pierwsze co rzuca się w oczy po zajęciu miejsca za kierownicą to ogromny, ciekłokrystaliczny ekran zajmujący praktycznie całą konsolę centralną.

Na tle konkurencji samochody Land Rover wyróżniać ma przede wszystkim nowoczesna technologia. Jednym z najciekawszych rozwiązań użytych w Vision Concept jest system Laser Terrain Scanning. Sprawia on, że maska samochodu wydaje się być przezroczysta. Dzięki temu widzimy wszystkie przeszkody terenowe, które znajdują się pod pojazdem. Jest to możliwe dzięki specjalnej kamerze umieszczonej pod samochodem. Obraz z niej jest przekazywany do wyświetlacza HUD na szybie, co daje wrażenie przezroczystej maski.

Kolejnym systemem jest Laser Referencing, który umożliwia wyświetlanie istotnych informacji w postaci obrazków widocznych na asfalcie przed samochodem. Dzięki temu kierowca nie musi odrywać wzroku od drogi. Dopełnieniem całości są inteligentne przednie światła wykonane w technologi laserowej oraz komputer pokładowy obsługiwany gestami.

Warto wspomnieć, ż nowy prototyp Land Rovera zaprezentowano wraz z pierwszym komercyjnym statkiem kosmicznym SpaceShipTwo firmy Virgin Galactic. Jest to początek współpracy brytyjskiego producenta samochodów terenowych z pierwszą na świecie komercyjną linią kosmiczną.

Richard Branson założyciel Virgin ogłosił „Jesteśmy zachwyceni tym, że Land Rover dołączył do nas w tej niezwykłej podróży. Trudno byłoby wyobrazić sobie markę, która dobitniej uosabia takie cechy jak zamiłowanie do przygody i odkrywania tego, co nieznane. Doskonałość techniczna oraz wysoki poziom bezpieczeństwa pojazdów Land Rover, które na przestrzeni ponad 65 lat stały się istną legendą, to cechy niezwykle ważne również dla marki Virgin. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym wspólnie przekroczymy ostateczną granicę. Liczymy na długą i owocną współpracę”.

Przypominamy, że marka Land Rover oraz Jaguar od 2008 roku jest własnością indyjskiego producenta samochodów Tata.

Zobacz także

comments powered by Disqus