Kia XCeed – bardzo komfortowa, trochę tańsza i dosyć ciasna

W skrócie takie właśnie są moje wrażenia po 7 dniach za kierownicą Kii Xceed. Komfortu nie da się jej odmówić.

Poziom wyciszenia nadkoli na wybojach jest znakomity. Tłumienie nierówności również, a właśnie to jest wg mnie najważniejsze w mieście.

Natomiast Kia XCeed to zaskakująco długie auto. Mierzy tyle, co np. nowy Nissan Qashqai, który oferuje więcej przestrzeni na tylnej kanapie i w bagażniku. Nawet Skoda Kamiq oferuje więcej miejsca na nogi z tyłu, niż XCeed. A Skoda jest krótsza o 15 cm!


Jeżeli chodzi o ceny, to jest taniej od konkurentów, ale aktualnie różnice nie są zbyt duże (liczone na początku marca 2022).

Poza tym Kia XCeed 2022 to dobry, solidnie wykonany samochód, ale na tle licznej konkurencji, trudno mi ją wskazać jako aktualnie najlepszy wybór.

Na przykład Skoda Kamiq oferuje więcej miejsca na nogi, ale jest też znacznie krótsza, więc łatwiejsza w manewrowaniu po mieście. Volkswagen T-Roc na tle XCeed też jest niczego sobie.

Natomiast Nissan Qashqai prezenuje się stanowczo najlepiej, jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza, ze wszsytkich tych aut. Ale jest też od nich znacznie droższy. Przy zblizonym wyposażeniu to 23 tys zł różnicy. A reszta – na filmie.