Czy da się tym jeździć na co dzień? Mercedes-AMG A45 S (421 KM)

Jeszcze jak! Przyspiesznie w tym samochodzie jest po prostu niesamowite. 0-100 km/h zajmuje tutaj tylko 3,9 s, a 0-200 km/h – 13 sekund.

To sprawia, że Mercedesowi A45 S potrafię trochę wybaczyć, czyli mało komfortowe zawieszenie oraz dosyć głośny układ wydechowy. Ów przyzwoity komfort zawieszenia też nie jest dosępny w standardzie. Trzeba dokupić zawieszenie adaptacyjne, czyli takie z regulowaną sztywnością.

Natomiast radość z wciskania gazu jest po prostu niesamowita – nie jeździłem jeszcze samochodem, który przyspiesza aż tak szybko. Mamy tutaj 421 KM, 500 Nm, 1,6 tony i napęd na 4 koła. Efekt jest po prostu niesamowity.


Brakowało mi wprawdzie natychmiastowej reakcji na gaz, jak w autach elektrycznych. Ale gdy minie sekunda, czy czasem nawet dwie – co tu sie wyprawia! Śmiało można przytoczyć najpopularniejszy cytat z Barbary Kurdej-Szatan.

A poza tym – jak na swój segment – to całkiem przestronny i praktyczny samochód. Spokojnie można go używać jako auto do jazdy na co dzień. Przed testem bałem się wprawdzie trochę niskiego prześwitu, ale koniec końców nie zahaczyłem o żaden krawężnik. Reszta – na filmie.