Nowe dostawczaki od Renault (Express, Kangoo, Trafic) – pierwsze wrażenia

W ostatni wtorek miałem okazję zapoznać się osobiście z nowymi autami dostawczymi od Renault, czyli: Express Van, Kangoo Van, Trafic Combi oraz Trafic Spaceclass.

W skrócie – Express Van jest 20 tys. zł tańszy od Kangoo Van. Kangoo ma lepsze systemy bezpieczeństwa, mocniejsze silniki, lepsze wyposażenie, czy wygodniejszą i większą przestrzeń ładunkową.

Oba vany wyposażone są tylko w silniki 4 cylindrowe. Express ma do 100 KM, zaś Kangoo – do 130 KM. Ale jest też minus postawienia na 1.3 TCe – brakuje fabrycznej instalacji LPG.


Renault Trafic Combi przeszedł kolejny lifting, choć ledwie nieco ponad rok temu też zaszły spore zmiany w ofercie tego modelu. Aktualnie zmieniło się wnętrze – w końcu! No i podobnie jak w Kangoo – doszły nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Silniki bez zmian – 2 litrowy diesel rozwija 170 KM, jest też bardzo przyzwoity automat.

No i jeszcze Trafic Spaceclass, czyli taki Trafic na bogato. Mamy w standardzie m.in. automat, czy znacznie lepsze wyposażenie. A więcej w filmie.