S17 – nowy odcinek Lubelska-Góraszka już przejezdny!

Całą trasą S17 Warszawa – Lublin pojedziemy jeszcze w te wakacje.

Od 1 lipca 2020 kierowcy jadący z Warszawy wjadą na docelową betonową jezdnię w kierunku Lublina. Na razie będą mieli do dyspozycji jedną jezdnię, na której ruch będzie odbywać się w obu kierunkach.

Na węźle Góraszka został uruchomiony przejazd obiema jezdniami, a za węzłem ruch z powrotem zostanie przekierowany na jedną jezdnię. Taka zmiana ma ułatwić przejazd, gdyż kierowcy nie będą korzystali już z krętej, dotychczasowej drogi objazdowej.


Na pozostałych dwóch odcinkach S17 – od węzła Lubelska, do końca obwodnicy Kołbieli – inwestycja jest zaawansowana w zakresie robót na poziomie ok. 82 proc.

Prace zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obie jezdnie budowanej drogi S17 na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.

Termin zakończenia wszystkich prac na węźle Lubelska to marzec 2021 r. Jest on wydłużony w stosunku do pierwotnego z powodu długotrwałego postępowania administracyjnego związanego z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

fot. http://ssc.siskom.waw.pl/