Polski samochód elektryczny EMP zadebiutuje 28 lipca!

Produkcja polskiego auta elektrycznego ma ruszyć w 2023 roku. Prototyp SUV-a i hatchbacka zobaczymy już za miesiąc.

My otwieramy oczy niedowiarkom – można by powiedzieć po dzisiejszym komunikacie państwowej spółki ElectroMobility Poland.

EMP to spółka powołana do życia przez państwowe spółki – PGE, Energa, Enea oraz Tauron. Misją EMP – jak możemy przeczytać na stronie internetowej – jest stworzenie prototypów pierwszych samochodów elektrycznych i zbudowania polskiej marki motoryzacyjnej.


Wygląda na to, że w końcu się doczekaliśmy. Wg oficjalnej zapowiedzi, 28 lipca będziemy mogli zobaczyć 2 pierwsze prototypy – hatchbacka i SUV-a. W premierze każdy będzie mógł wziąć udział – odbędzie się bowiem online.

Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy , w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci. To fantastyczne, że wokół idei polskiego „elektryka” udało nam się zgromadzić tylu znakomitych fachowców.

mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Produkcja polskiego samochodu elektrycznego ma się rozpocząć w 2023 roku

Przedsięwzięcie koordynuje spółka ElectroMobility Poland. Za design prototypów odpowiadają projektanci włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design – jednej z najbardziej renomowanych w motoryzacyjnym świecie.

Konsultantem jest Tadeusz Jelec, jeden z najbardziej uznanych projektantów aut, który przez wiele lat pracował dla Jaguara. Spółka współpracuje również z integratorem technicznym, firmą EDAG Engineering.

To jest polski samochód, którego wielu ludzi od dawna oczekiwało. To nie jest Polonez, to nie jest Syrenka. To coś, co jest oparte na najnowszej technologii

mówi Tadeusz Jelec.