Policja dostała nowe Skody Superb o mocy 272 KM!

Polska policja od początku czerwca ma do dyspozycji nowe radiowozy. Wszystkie auta wyposażone są w wideorejestratory – z przodu i z tyłu.

Auta będą jeździły w grupie Speed, która zajmuje się m.in. ściganiem piratów drogowych. Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

Auta to Skoda Superb w wersji z silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM i z napędem na 4 koła. Oczywiście w automacie. Dzieki temu auto potrafi przyspieszać do 100 km/h w czasie 5,7 sekundy i rozpędza się do 250 km/h.


Na pokładzie każdego egzemplarza znajdują się także przednie i tylne wideorejestratory, urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe ŠKODY SUPERB.

nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.