Ateca Cupra 2020 przyspiesza do 100 km/h w 4,9 s!

Seat właśnie pokazał odświeżoną wersję swojego topowego modelu – Ateca Cupra. Auto wprawdzie wyposażone jest w ten sam silnik, ale mimo to zmniejszył się czas przyspieszenia 0-100 km/h.

Przed liftingiem było to 5,2 sekundy, teraz jest to 4,9 sekundy. Takim samym przyspieszeniem może pochwalić się m.in. Golf R Variant.

Pod maską wciąż mamy 2.0 TSI, czyli 4 cylindrową benzynę o o mocy 300 KM z momentem obrotowym wynoszącym równe 400 Nm. Poza imponującym przyspieszeniem, pozwala to również rozpędzić się do 247 km/h.


Do kompletu dochodzi oczywiście napęd na 4 koła, który w przypadku Seata nosi nazwę 4Drive. Są też tryby jazy z zawieszeniem adaptacyjnym, ale trzeba mieć na uwadze że Cupra w trybie Komfort nie jest aż tak komfortowa, jak zwykły Seat Ateca. W zatrzymywaniu się mają pomóc hamulce Brembo.

Poza tym Seat chwali się, że nowa Ateca 2020 urosła na długość o 10 mm (teraz mierzy 4386 mm) i jest też niższa o… 2 mm. Mierzy 1599 mm. Wiadomo także, że są pełne światła LED z przodu i z tyłu oraz dynamiczne kierunkowskazy…

Ciekawie prezentuje się wnętrze, bowiem Cupra ma indywidualną kierownicę, na której zamontowano m.in. przycisk włączania silnika. Pojawiły się też większe łopatki przy kierownicy oraz fotele kubełkowe – dostępne w standardzie.

W środku niestety zaraza montowania gniazd USB-C dotknęła teraz modelu Ateca. Wnętrze skrywa też wirtualny kokpit o przekątnej 10,25 cala oraz ekran centralny o przekątnej 9,2 cala. Multimedia obsługują rzecz jasna CarPlay i Android Auto, ale tak było też przed liftingiem.

Produkcją auta zajmą się czeskie zakłady w Kvasinach, niedaleko granicy z Polską. Premiera sprzedażowa modelu CUPRA Ateca 2020 planowana jest na drugą połowę 2020 roku.