Jaguar Land Rover do sierpnia nie otworzy fabryki w Castle Bromwich (UK)

Ma to świadczyć o planach Jaguara na przeniesienie produkcji do Chin. Z powodu kryzysu producent zaciągnął też pożyczkę w wysokości 550 milionów funtów w chińskich bankach.

Według doniesień Sky News, Jaguar Land Rover jest zadowolony z tego, że fabryka w Castle Browmwich pozostanie zamknięta przez kolejne dwa miesiące z powodu pandemii Codid-19. Powstają tam auta marki Jaguar, w tym modele F-Type, XF oraz XE.

Wg brytyjskich mediów decyzja o zamknięciu fabryki Castle Bromwich mówi wiele o aktualnej sprzedaży Jaguara.

Dla odmiany fabryka JLR w Halewood, gdzie powstają Range Rovera Evoque i Discovery Sport – wkrótce się zostanie otwarta. Natomiast fabryka Solihull JLR – gdzie powstaje Range Rovera, Range Rover Sport, Range Rovera Velar, Land Rover Discovery i Jaguar F-Pace już działa, ale w wolniejszym tempie.


JLR zatrudnia w Wielkiej Brytanii 40 000 osób, z czego połowa aktualnie przebywa na urlopie. To sprawia, że można zastanawiać się, czy JLR planuje ograniczyć produkcji w Wielkiej Brytanii i przenieść ją do Chin, gdzie popyt na Jaguary jest większy.

JLR miał też też skorzystać z kredytu w wysokości 550 milionów funtów, który został zaciągnięty w chińskich bankach. Wszystko po to, by pomóc w przezwyciężeniu bieżących problemów. Produkcja Jaguara w Chinach została ponownie uruchomiona od lutego.