Na A2 pojawił się fotoradar rejestrujący wyprzedzające się ciężarówki

Autostrada Wielkopolska walczy z powolnym wyprzedzaniem się samochodów ciężarowych. Najpierw pojawiły się znaki zakazu, które jednak nie były przestrzegane. Teraz przyszedł czas na rejestrację wykroczeń.

Jak informuje Dziennik.pl, na autostradzie A2 został uruchomiony nowy fotoradar, czy też raczej urządzenie do rejestrowania przejazdu. Jego celem ma być wyłapywanie ciężarówek, które się wyprzedzają.

Chodzi o egzekwowanie znaku B-26, czyli zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Zabrania on kierującym pojazdy ciężarowe o DMC powyżej 3,5 tony wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych.


Tego typu znak został postawiony na Autostradzie Wielkopolskiej A2 na moście 245+720 – niedaleko Konina – cztery lata temu. Rzecz w tym, że kierowcy aut ciężarowych niekoniecznie stosowali się do niego stosowali.

Autostrada Wielkopolska informuje, że system rejestracji wykroczeń jest oznaczony specjalnym znakiem ostrzegającym. Obecnie odbywają się testy i próby odbiorowe. Następnie urządzenie ma być przekazane odpowiednim służbom i trwają w tej kwestii rozmowy z GITD, czyli tzw. inspekcją.