Zarząd Volkswagena oficjalnie ogłosił globalny sojusz z Fordem

Ma to przyspieszyć prace VW nad autami autonomicznymi. Ponadto elektryczne auta Forda będą w Europie korzystały z platformy VW. Pojawi się też pickup opracowany przez Forda, ale oferowany przez Volkswagena.

Volkswagen potwierdził w czwartek, że rada nadzorcza zatwierdziła kilka projektów w sojuszu z Fordem, wartym miliardy dolarów. Plan został ogłoszony po raz pierwszy w lipcu ubiegłego roku.

Wśród wspólnych projektów są średniej wielkości pick-upy opracowane przez Forda. Jest też miejski samochód dostawczy opracowany przez VW, a także większy samochód dostawczy, który ma zostać opracowany przez Forda.


Do tego dochodzi nowy pojazd elektryczny dla Forda w Europie, który zostanie zbudowany na podstawie architektury pojazdu elektrycznego VW.

W oświadczeniu Volkswagena możemy przeczytać także, o oprogramowaniu do autonomicznej jazdy Argo Ai, które jest opracowywane przez Forda. Teraz będzie ono kontrolowane i współtworzone wspólnie z Volkswagenem. Niemiecki producent planuje zainwestować w tę technologię 3,1 mld dolarów.