Ford Mondeo zniknie z oferty w USA już w lipcu

Chodzi o model Fusion – to brat bliźniak europejskiego Mondeo. Ford w ostatnim czasie pozbył się z oferty także Fiesty, Focusa i Taurusa. Producent stawia na SUV-y.

Kontrowersyjny plan Forda zakładający wycofanie z oferty w USA wszystkich sedanów i hatchbacków dobiega końca.

Ostatnim przedstawicielem tej grupy w ofercie Forda USA był Fusion, czyli kopia europejskiego Mondeo. Auto ma zostać wycofane z produkcji do końca lipca 2020.


Ford Authority, czyli bezpośrednie źródło tych rewelacji dodaje tylko, że data może się przesunąć. Ale ze względu na koronawirusa, a nie wątpliwości Forda dotyczące kontynuowania produkcji.

Fabryka w Hermosillo w Meksyku jest bowiem zamknięta ze względu na pandemię, ale ma ponownie ruszyć 18 maja.

Ford już wcześniej zaznaczał, że rok 2020 jest ostatnim rokiem produkcji tego modelu. Wiadomo również, że ostatnie zamówienia na Fusiona były możliwe do 28 lutego.

Dokładnie ta sama sytuacja spotka model Lincoln MKZ. Jest to bliźniacza konstrukcja do Fusiona/Mondeo z nieco innym wykończeniem. Amerykański oddział Forda już wcześniej pożegnał się z modelami Fiesta, Focus oraz Taurus. Obecnie jedynym przedstawicielem sedanów jest Musgang, który jak wiadomo, tak do końca standardowym sedanem nie jest.

Ford nie będzie przygotowywał następcy Fusiona, natomiast marka może powrócić. W ten sam sposób Mustang stał się SUV-em, podobnie jak nowa Puma.