3 cylindry, 261 KM i 4×4 – startuje przedsprzedaż Toyoty GR Yaris!

4 maja rozpoczyna się przedsprzedaż Toyoty GR Yaris. Ceny 261-konnego hot hatcha z napędem na 4 koła zaczynają się od 143 900 zł.

Samochód ma trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 261 KM, napęd na cztery koła GR-FOUR, lekką konstrukcję nadwozia (1280 kg), która zapewnia korzystny stosunek masy do mocy i specjalnie zaprojektowane, sportowe zawieszenie.

Wyposażenie i ceny

Nowy hot hatch jest wyposażony w sportowe fotele GR z alcantary z podgrzewaniem, systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, podwójne końcówki układu wydechowego oraz 18-calowe felgi aluminiowe z oponami Dunlop SP Sport MAXX050.


Yaris w wersji Dynamic Sport oferuje mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD Torsen z przodu i z tyłu oraz kute felgi aluminiowe 18” z oponami Michelin Pilot Sports 4s. Wersja Sport ma również zawieszenie dostrojone pod jazdę torową. Samochód z takim wyposażeniem kosztuje 162 900 zł.

Natomiast pakiet VIP wnosi do GR Yarisa system multimedialny z nawigacją i system nagłośnienia Premium Audio JBL. Pojawia się też wyświetlacz HUD na przedniej szybie. Pakiet zawiera także system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) oraz przednie i tylne czujniki parkowania. GR Yaris Dynamic VIP kosztuje 154 900 zł.

Sportowa konstrukcja i właściwości jezdne

Toyota podkreśla, że GR Yaris stanowi całkowicie odrębny projekt od Yarisa i czerpie pełnymi garściami z doświadczeń i wiedzy inżynierów TOYOTA GAZOO Racing oraz Tommi Mäkinen Racing, partnera Toyoty w WRC. Samochód posłuży też za homologacyjną bazę dla nowej generacji Yarisa WRC.

Pod maską 3 cylindry!

Nowy sportowy model jest napędzany trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem 1,6 l o mocy 261 KM, współpracującym z manualną skrzynią o 6 biegach.

Lekka konstrukcja nadwozia gwarantuje korzystny stosunek masy do mocy 4,9 kg/KM. Jest też specjalnie zaprojektowane, sportowe zawieszenie. Masa auta wynosi tylko 1280 kg.

GR Yaris przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 s i rozpędza się maksymalnie do 230 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

Nowy hot hatch trafi do polskich klientów w drugiej połowie roku, ale już 4 maja Toyota rozpoczyna przedsprzedaż modelu. Zamówienia będzie można składać on-line.