Nowa Mazda 6 będzie miała napęd na tył i 6 cylindrowy silnik!

Patrząc na sytuację z wyborami i z koronawirusem aż nie chce się wierzyć, co się dzieje w Polsce i na świecie. A teraz dochodzą do tego równie zaskakujące informacje o nowej Maździe 6.

Obecna generacja ma pod maską 4 cylindry w postaci silników 2.0 oraz 2.5 litra, zaś napęd przekazywany jest na koła przednie, lub wszystkie, czyli AWD.

Konkurencja w postaci np. Opla Insignii też jest daleka od tego, co ma zaoferować Mazda. Największy silnik benzynowy (i jedyny), jaki znajdziemy pod maską Opla ma 1.5 litra pojemności i 140 lub 165 KM.


Natomiast wg doniesień caranddriver.com nowa Mazda 6 ma prezentować się zupełnie inaczej.

6 cylindrowy silnik oczywiście nie będzie typową tego typu jednostką. Cylindry będą ustawione w rzędzie, a jednostka spalinowa będzie wspomagana hybrydą 48 V. No i ma być zamontowana wzdłużnie.

Redaktorzy zagranicznego serwisu twierdzą, że moc ma oscylować w granicach 350 KM. Co więcej Mazda pogłębia swoje relacje z Toyotą, co znowu sugeruje, że ten sam silnik zawita także pod maskę Lexusa IS oraz RC.

Co więcej nie są to zupełne nowe informacje. Pierwsze wycieki tego typu pojawiły się już przed rokiem. Już wtedy Mazda zapowiedziała pojawienie się 6 cylindrowych silników Skyactiv-X i Skyactiv-D, czyli diesel.

Na Salonie samochodowym w Tokio w roku 2017 Mazda przedstawiła dwa modele koncepcyjne prezentujące nasze pomysły stylistyczne dla następnego pokolenia samochodów. Jednym z nich była Mazda VISION COUPÉ.