Od jutra zmniejszymy liczbę punktów karnych przez Internet!

Wystarczy urządzenie z kamerą i mikrofonem. Szkolenie on-line może zredukować 6 punktów karnych, kosztuje 300 zł i trwa 6 godzin.

Szkolenie redukujące liczbę punktów karnych z założenia miało uprzykrzyć życie kierowcy. Trzeba było zarejestrować się na kurs i osobiście zgłosić do WORD-u. Kosztowało to średnio od 300 zł do 400 zł, zależnie od ośrodka i było po prostu czasochłonne.

W skład szkolenia wchodziło spotkanie z policjantem ruchu drogowego oraz psychologiem. Jak podaje np. WORD Bydgoszcz, z policjantem trzeba było spędzić 3x 45 minut, tyle samo z psychologiem. Łącznie – 4,5 godziny.


Jednak w ten sposób można było zredukować liczbę punktów na koncie o 6. Wystarczyło nie przekroczyć liczby 24 punktów lub 20 punktów, w przypadku kierowcy “młodego” kierowcy.

6 godzin, 300 zł i 6 punktów mniej

Tymczasem jak informuje WORD Białystok – i nie jest to wiadomość z 1 kwietnia – teraz będzie można to samo zrobić nie ruszając się sprzed komputera. Wszystko dzięki szkoleniom online.

Pandemia SARS-CoV-2, choroba COVID-19, tudzież po prostu koronawirusa, spowodowały zamknięcie wszystkich ośrodków WORD. Tymczasem kierowcy, w tym ci zawodowi, wciąż jeżdżą po drogach i zbierają mandaty.

Kurs rusza już jutro, 3 kwietnia

Szkolenie będzie trwało 6 godzin, ale do jego odbycia wystarczy urządzenie z kamerą i mikrofonem. Może być to komputer stacjonarny, laptop, smartfon, albo tablet. Do tego dostęp do Internetu – minimum 2-3 Mb/s

Jak się zapisać?

Trzeba odwiedzić odpowiednią podstronę WORD Białystok, następnie trzeba zeskanować wymienione tam dokumenty (może być też wyraźne zdjęcie). Musimy tez wypełnić ankietę, zgodę RODO i wszystko to przesłać na adres szkolenia@word.bialystok.pl podając telefon kontaktowy.

W razie pytań WORD Białystok pozostaje dostępny pod numerami telefonów: 85 743 26 27, 601 948 303, 695 035 551.