Miał 2,67 promila, a mimo to jechał ciężarówką po A2

Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

22 marca, kilka minut po godzinie 15, ozorkowscy policjanci dostali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierującego, który niebezpiecznie i agresywnie jechał samochodem ciężarowym na autostradzie A-2.

Na miejscu, na MOP-ie w Chrząstowie Starym (gm. Ozorków), funkcjonariusze podczas rozmowy z dwoma mężczyznami ustalili, że podczas jazdy autostradą w kierunku Warszawy zauważyli samochód ciężarowy renault z naczepą.


Sposób jazdy pojazdu wzbudził w nich podejrzenia.

Kierujący ciężarówką jechał od prawej do lewej strony jezdni, uderzał się o bariery energochłonne, a także zajeżdżał drogę innym pojazdom. Dwaj mężczyźni, kierujący osobowi audi i mercedesem, jechali za ciężarówką. Gdy ta zatrzymała się na MOP-ie natychmiast podbiegli do pojazdu i wyjęli kluczyki ze stacyjki kierującego.

Policjanci wezwani na miejsce potwierdzili przypuszczenia świadków. Badanie 52-latka wykazało, że miał on 2,62 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.