Ceny paliw coraz niższe, PB 95 już za 3,67 zł!

Tyle kosztuje litr benzyny w Zielonej Górze (E.Leclerc). Niewiele drożej, bo 3,75 zł, trzeba zapłacić za PB 95 w Warszawie (Auchan Modlińska i Łomianki). Na większości stacji benzyna kosztuje jednak wciąż ponad 4,5 zł za litr.

Tydzień temu informowaliśmy o pierwszych stacjach paliw, które oferowały benzynę 95 w cenie poniżej 4 zł za litr. Choć trudno było w to uwierzyć, rzeczywiście pierwsze stacje paliw (Auchan Piaseczno i Zielona Góra) oferowały benzynę za 3,99 zł za litr i mniej.

fot. https://zielona-gora.leclerc.pl/

Jest to m.in. efekt decyzji Daniela Obajtka, prezesa Orlenu. Tydzień temu zapowiedział on obniżki na stacjach paliw. Orlen postanowił podobno zejść zejść z marży, a dodatkowo w ostatnim czasie cena baryłki ropy naftowej mocno potaniała.


fot. https://www.auchan.pl/pl/sklepy/Auchan-Warszawa-Modlinska

Zobacz też: Cena ropy od stycznia spadła o 61%, cena na stacjach – o 21%

Cena ropy przez ostatnie 30 dni spadła dwukrotnie!

Tydzień temu baryłka ropy naftowej (ok. 159 litrów) kosztowała ponad 32 dolary. Obecnie jest to 5 dolarów mniej. Jeżeli tendencja się utrzyma, ceny na stacjach wciąż będą spadały.

fot. https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ROPA

Trzeba mieć jednak na uwadze, że stacje które zakupiły paliwa po wyższych cenach, nie będą chciały tak szybko ich obniżyć. Stąd średnia cena paliw w Polsce jest wciąż wysoka.