Kupił nielegalnie Bugatti Veyrona, teraz rzadkie auto może zostać zniszczone

Supersamochód? Limitowana edycja? Nie ma zmiłuj – jeżeli pozyskano go dzięki handlu nielegalnymi substancjami, należy go zniszczyć. Taką linię reprezentuje zambijski organ do walki z przestępczością narkotykową.

Już samo Bugatti Veyron to prawdziwy motoryzacyjny rarytas, a gdy dodać, że mowa o limitowanej do 12 sztuk edycji Sang Noir, sprawa nabiera rumieńców. To właśnie taki samochód skonfiskowały władze Zambii w ramach śledztwa wokół handlu narkotykami, w jaki miał być zamieszany pewien mieszkaniec Lusaki.

Warty nawet kilka milionów dolarów supersamochód mógł zostać zakupiony ze środków, które pozyskano z przestępczości narkotykowej – jak podejrzewa tamtejsza policja. Co za tym idzie, według zambijskiego prawa, Bugatti może zostać przeznaczony do całkowitego zniszczenia – niezależnie od jego wartości.


Jak podaje Carbuzz, ostateczna decyzja nie została jednak jeszcze podjęta – samochód jest w końcu ważnym dowodem w sprawie, która toczyła się od miesięcy. Domniemany przestępca narkotykowy był obserwowany przez zambijską policję od miesięcy, aż w końcu kilka dni temu wpadł na lotnisku.

zdjęcie: Dar24/Twitter