Nowa wersja kultowego Forda Bronco (2021) na pierwszych zdjęciach

Najpierw w Sieci pojawił się Bronco Sport, widoczny poniżej. Jest to pełnowymiarowa wersja samochodu, która wypłynęła na forum fullsizebronco.com.

https://www.fullsizebronco.com/attachments/2021-ford-bronco-4-door-png.154998/

Trzeba jednak przyznać, ze odmiana 5 drzwiowa nie wygląda tak atrakcyjnie, jak odmiana 3 drzwiowa.


Mniejsza wersja samochodu w równie magiczny sposób znalazła się na tym samym forum i prezentuje się już zupełnie inaczej. Moim zdaniem znacznie lepiej.

Ford Bronco 2021 – wersja 2 drzwiowa

Ta odmiana mocno przypomina mi Forda Bronco I generacji, który pojawił się w serialu Lost (Zagubieni). Szczerze mówiąc wtedy też pierwszy raz zdałem sobie sprawę jak dobrze może wyglądać ten model – oczywiście w odpowiedniej konfiguracji.

Znalezione obrazy dla zapytania: ford bronco lost

Premiera nowego modelu powinna odbyć się jeszcze w marcu 2020. Żadne dane techniczne nie zostały jeszcze potwierdzone. Wiadomo jedynie, że pod maskę trafi prawdopodobnie silnik o pojemności 2.3 litra, turbodołaowany. Pojawi się też wariant hybrydowy.

W przypadku Rangera, silnik 2.3 turbo generuje 270 KM. Jest to pickup, w którym napęd może być przekazywany na 2 lub 4 koła.

Oryginalny Ford Bronco pojawił w roku 1965. Auto było oferowane jako wersja 3-drzwiowa, kabriolet oraz pickup.

Za pomysłem stworzenia auta stał m.in Donald N. Frey, który na początku lat 60-tych ubiegłego wieku, doprowadził do powstania Forda Mustanga.

Pod maską I generacji auta montowano silniki 6 cylindrowe, rzędowe o pojemności 2,8 oraz 3,3 litra. Były dostępne też silniki V8 o pojemnościach 4,7 oraz 4,9 litra. Podstawowa jednostka generowała 105 KM. Mniejszy silnik V8 oferował kierowcy 200 KM.

Natomiast Ford Bronco II wyglądał już jak każdy inny samochód terenowy produkowany w USA w latach 70/80.

https://ford-h.assetsadobe.com/is/image/content/dam/vdm_ford/live/en_us/ford/nameplate/ranger/2020/collections/dm/19_FRD_RGR_41200_Lariat_Chrome_FX4_Super_Cab_BigFoot_Only_V1.tif?croppathe=1_3x2&wid=1440
Ford Ranger, prawdopodobny techniczny bliźniak nowego Bronco