Tesla wyprodukowała 1 mln samochodów elektrycznych!

Dla porównania, Volkswagen tylko w 2019 roku sprzedał niemal 11 mln samochodów i zanotował wzrost o 1,3% względem roku 2018. Tak czy inaczej jeszcze kilka lat temu wiele osób śmiało się, że Tesla Motors kiedykolwiek osiągnie takie wyniki w produkcji.

Elon Musk pogratulował właśnie Tesli, za pośrednictwem swojego ulubionego Twittera, wyprodukowania 1 mln samochodów elektrycznych. Tym samym Tesla Motors staje się pierwszym producentem, któremu udało się tego dokonać.

Co więcej temu, sprzedaż osiągnięto z zaledwie trzema modelami w portfolio. Chodzi o Model S, Model X oraz Model 3. Do tego dochodzi także Roadster, który sprzedał się w liczbie 2450 egzemplarzy, w latach 2008-2012.

Aktualnie natomiast Tesla dostarcza pierwszy klientom Model Y. Jest to crossover średniej wielkości dla Amerykanów i dużej wielkości – dla mieszkańców Europy. Auto mierzy bowiem 4,75 m długości, co oznacza że Model Y jest 5 cm dłuższy od Skody Kodiaq oraz 1 cm krótszy od Mercedesa EQC.

Jak donosi branżowy portal elektrek.co, taki wynik oznacza również, że producent zanotował znaczący wzrost produkcji na początku 2020 roku.

Co ciekawe Tesla nie jest jedynym producentem, który zbliżył się do wyprodukowania 1 mln egzemplarzy aut elektrycznych. Po piętach depcze jej chiński BYD. W październiku 2019 roku Tesla wyprodukowała 807 954 samochodów elektrycznych, podczas gdy BYD niewiele mniej – 787 150 pojazdów.

A to oznacza, że BYD lada chwila może pochwalić się podobnym osiągnięciem. Z tą różnicą, że Chińczycy w swój wynik wliczają także samochody PHEV (hybrydy plug-in), podczas gdy Tesla produkuje tylko auta elektryczne.

Tylko przez rok 2020 Tesla powinna wyprodukować – w swoich fabrykach we Fremont oraz w Szanghaju – 650 000 pojazdów. Wiele wskazuje na to, że średnia miesięczna produkcja Tesli wynosi aktualnie 40 000 samochodów.