Nowy Genesis G80 to awangardowy, koreański konkurent BMW serii 5

Młoda, koreańska marka premium kontynuuje ofensywę modelową i przedstawia nową odsłonę swojej limuzyny G80. Konkurent m.in. BMW serii 5 i Audi A6 zwraca uwagę niepowtarzalnym, awangardowym wyglądem – czym wyróżni się jeszcze, czas pokaże.

Gdy w 2013 roku debiutowała dotychczasowa postać Genesisa G80, samochód jeszcze nosił znaczek Hyundaia i był jednym z wielu modeli koreańskiej marki. Wraz z utworzeniem nowej marki premium Genesis, samochód przemianowano na wyższej klasy model nowej firmy i w takiej formie przetrwał on do dziś.

Koreańczycy nie zwalniają jednak tempa i po 7 latach rynkowej obecności postanowili przedstawić następcę, tym razem opracowanego pod początku do końca pod skrzydłami autonomicznej marki Genesis – i narysowanego w nowym, niezwykle awangardowym stylu azjatyckiego konkurenta Audi.


Trudno nie przyznać, że nowy Genesis G80 wygląda niepowtarzalnie – samochód zwraca uwagę wielką atrapą chłodnicy ze szpiczastym zakończeniem, smukłą linią nadwozia i motywem dwóch pasków powtarzającym się zarówno w reflektorach, jak i tylnych lampach oraz bocznych kierunkowskazach.

Świeżość czuć też we wnętrzu, który podobnie jak przedstawiony w styczniu SUV GV80 ma subtelnie wkomponowany 14-5 calowy ekran, duże połacie skórzanych paneli biegnących równolegle z paskiem nawiewów i panelu klimatyzacji, a dla kontrastu – dość mieszane uczucia budzi jednoramienna kierownica.

Pod maskę nowego Genesisa G80 ma trafić m.in. turbodoładowany, 2,5-litrowy czterocylindrowy benzyniak o mocy 300 KM, a także podwójnie turbodoładowane V6 o pojemności 3,5-litra i mocy 370 KM. Debiut w Europie? Niemal pewny – wciąż jednak nie wiadomo kiedy Genesis wreszcie oficjalnie wkroczy na Stary Kontynent.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.