Autostrada A2 – podwyżki za przejazd stają się faktem, drożej od 2 do 20 zł

Od początku marca bolesne podwyżki obejmują każdego kierowcę, który zdecyduje się na przejazd 150-kilometrowym odcinkiem autostrady A2. Najmniejszą różnicę odczują motocykliści, najbardziej – poruszający się tzw. nienormatywnymi pojazdami.

Od 2 marca od godziny 6:00 rano każdy chcący wjechać na 150-kilometrowy płatny odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Konina musi zapłacić więcej. Podwyżki dotyczą każdego z pięciu kategorii pojazdów i różnią się wysokością w zależności od przynależności do którychś z tych grup.

Pierwsza kategoria to motocykle – opłata to 22 złote za każdy z trzech odcinków (2 złote więcej). Kolejna to “pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami” – 33 złote (też 2 złote więcej).


Trzecią grupą pojazdów są “pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami” – 50 złotych (3 złote więcej). Czwartą – “pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami” – tutaj opłata to teraz 77 złotych (4 złote więcej).

Piąta i ostatnią grupą pojazdów, których kierujący zapłacą jednocześnie najwięcej, są tzw. pojazdy nienormatywne. Tutaj opłata wynosi teraz 220 złotych, czyli 20 złotych więcej. Skąd podwyżki? Obsługujący A2 tłumaczy, że to efekt rosnących kosztów utrzymania drogi w należytej kondycji i panującej inflacji.

źródło: Autokult

Twój adres email nie zostanie opublikowany.