Elektryczna Dacia Spring Concept – tak będzie wyglądać najtańszy elektrowóz

Wielkimi krokami nadchodzi samochód elektryczny, który może zrewolucjonizować tę klasę pojazdów. Dacia szykuje swoją odpowiedź na najmniejsze modele na prąd – jeszcze tańszą i jeszcze przystępniejszą. Spring na razie jest prototypem.

Kilka tygodni temu Dacia potwierdziła, że prowadzi zaawansowane prace nad swoim pierwszym elektrycznym samochodem. Na początku marca te doniesienia się zmaterializowały – samochód będzie się prawdopodobnie nazywać Spring, będzie małym crossoverem i ma szansę zrewolucjonizować rynek.

Na odwołanym z powodu koronawirusa Geneva Motor Show Rumuni chcieli przedstawić studyjną zapowiedź taniego auta elektrycznego, jednak zostało im co najwyżej przedstawienie online. Warto przyjrzeć się tej premierze, bo po debiucie w seryjnej formie w 2021 roku samochód może zawojować ceną.


Zgodnie z polityką cenową Dacii, do której zdążyła ona już nas przyzwyczaić, auto może być konkurencyjnie tanie – z ceną poniżej pułapu 50-60 tysięcy złotych. Co za to możemy dostać? Niebanalny wygląd, wysoko zawieszone nadwozie i zasięg wynoszący ok. 200 kilometrów. To więcej, niż chiński odpowiednik.

Dacia Spring Concept to bowiem europejska interpretacja modelu Renault City K-ZE, który w seryjnej formie jest już oferowany w Chinach od ubiegłego roku. Wariant skrojony pod europejskie gusta będzie mieć – jak widać – nie tylko większy zasięg, ale i według obietnic, także mocniejszy układ napędowy.

Rumuni skąpią szczegółowych informacji na temat swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać do 2021 roku, kiedy to seryjna Dacia Spring wyjedzie na drogi. Skodo, bój się – Citigo iV będzie miało groźnego konkurenta!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.