Pozowali do zdjęcia stojąc na masce Ferrari – wystawiono im rachunek na 6 tys. dolarów

Bardzo kosztowne konsekwencje może przynieść wybryk, jakiego dopuściła się grupka nastolatków w amerykańskim El Paso. Postanowili oni zapozować do zdjęcia na media społecznościowe, stając butami na masce Ferrari California. Właściciel przygotował rachunek na dużą kwotę.

Posiadanie drogiego i rzadkiego auta niesie ze sobą duże ryzyko – i nie kończy się to tylko na niebezpieczeństwie uszkodzeń parkingowych na ciasnych parkingach. Popularnym kłopotem okazują się też zniszczenia lakieru dokonywane przez przechodniów, którzy pozują do zdjęć na portale społecznościowe.

Do tego typu sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu w mieście El Paso w amerykańskim Teksasie, gdzie trójka nastolatków w ramach “sesji fotograficznej” postanowiła wejść na maskę czerwonego Ferrari California. Wybryk doprowadził do poważnych uszkodzeń w lakierze włoskiego coupe-cabrioletu.


Właściciel auta zaparkował je w sąsiedztwie domu swoich rodziców, nie będąc w pobliżu domu w momencie pojawienia się grupki nastolatków przy jego samochodzie. Chwilę po zrobieniu feralnego zdjęcia, rodzina poinformowała kierowcę Ferrari o zajściu. Ten udał się na policję, która zadziałała sprawnie.

W mniej niż 24 godziny policjanci z El Paso dotarli do kont nastolatków na Instagramie, którzy zdecydowali się pochwalić zdjęciami w sieci. Zostali oni zatrzymani, a o wszystkim dowiedzieli się ich rodzice. Nastolatków czekają trudne tygodnie – będą oni musieli pokryć szkody wycenione na ok. 6 tysięcy dolarów.

Wejście butami na maskę samochodu doprowadziło bowiem do rozbudowanych zniszczeń – na lakierze pojawiły się zadrapania, rysy, otarcia, ślady butów i odciski palców. Rodzice jednego z chłopaków już zadeklarowali, że zrobią wszytko, aby naprawić szkody wyrządzone przez ich syna.

  1. Ach ta dzisiejsza młodzież nie potrafi niczego uszanować. Czego to nie zrobią dla wyświetleń i lików. Ludzkie wartości, typu szacunek do czyjejś własności powoli zanikają. Wiem że trochę dramatyzuję, ale no jest to zaadresowania że coraz więcej takich debili się rodzi z żądzą pokazywania się jako bogacza… Bezmózgi…

Twój adres email nie zostanie opublikowany.