Klasyczne Ferrari F40 spłonęło w centrum miasta – nic nie można było zrobić

Nie jest pewne, ile z 1311 wyprodukowanych sztuk Ferrari F40 wyjechało na drogi. Wiadomo jednak, że gotowych do jazdy od teraz jest już co najmniej jedynie 1310 sztuk. Jedna z nich spłonęła bowiem w centrum Monako.

Przedstawione w 1987 roku Ferrari F40 to jeden z najrzadszych modeli włoskiej marki. Wyprodukowano jedynie 1311 sztuk, a rynkowa wartość supersamochodu na rynku kolekcjonerskim wynosi nawet 4 miliony złotych. Populacja rzadkiego Ferrari właśnie skurczyła się w bolesnych okolicznościach o jeden egzemplarz.

Stanął on w płomieniach kilka dni temu na ulicach Monako. Najpierw w płomieniach stanęła jednostka napędowa, a chwilę później ogień zajął cały samochód. Nie pomogła pomoc jednego ze świadków zdarzenia, który próbował ugasić pożar przy pomocy węża ogrodowego.


Szkody w napędzanym 478-konnym V8 superaucie z Maranello są prawdopodobnie zbyt duże, aby opłacało się je naprawiać. Populacja rzadkiego modelu Ferrari skurczyła się zatem bezpowrotnie – teraz po drogach świata jeździ najwyżej 1310 sztuk.